Artykuły

Deszczownica prysznicowa – jak wybrać odpowiedni model?

Deszczownica prysznicowa – jak wybrać odpowiedni model?

Deszczownica stanowi ciekawą alternatywę dla klasycznych słuchawek prysznicowych. Wiele osób decyduje się na wybór akcesorium ze względu na estetykę i komfort użytkowania. Zastanawiasz się, jak wybrać deszczownicę prysznicową? Czytaj dalej, a dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Dlaczego warto wybrać deszczownicę prysznicową?

Deszczownica to element natrysku, który rozprasza strumień wody. Tym samym przypomina padający deszcz. Strumień wody jest na tyle szeroki, że obejmuje całe ciało. Korzystanie z takiej armatury łazienkowej jest dużo wygodniejsze. Działa relaksująco i zwiększa komfort kąpieli. Poza funkcjonalnością akcesorium ma ogromne walory wizualne. Deszczownica prysznicowa prezentuje się elegancko i dodaje uroku każdej łazience niezależnie od stylu, w jakim została urządzona.

Jak dobrać odpowiednią deszczownicę prysznicową?

Decydując się na deszczownicę w kabinie prysznicowej, należy dopasować ją do możliwości strefy kąpielowej. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej głowicy deszczowej.

1. Kształt

Jeśli w łazience dominują obłe kształty, zdecyduj się na okrągłą deszczownicę. Gdy z kolei stawiasz na geometrię, postaw na kwadratowy model.

2. Materiał wykonania

Kupując akcesorium do kabiny prysznicowej, zwróć uwagę na materiał, z którego deszczownica została wykonana. Doskonałym wyborem będą modele ze stali nierdzewnej i mosiądzu, które gwarantują odporność na uszkodzenia i korozję. Takie produkty nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości.

3. Wymiary deszczownicy

Produkt powinien być dopasowany do rozmiarów kabiny prysznicowej. W małej strefie kąpielowej za duża deszczownica nie będzie wyglądać estetycznie. Dlatego świetnym wyborem będą akcesoria o średnicy 20 cm – 30 cm. Z kolei do przestronnych miejsc warto dobrać większą głowicę deszczową.

4. Łatwość montażu

Wybierając deszczownicę, weź pod uwagę sposób montażu. Decydując się na zestawy natryskowe z głowicą, sprawdź, czy w zestawie znajdują się elementy potrzebne do tego, by samodzielne zamocować wyposażenie.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły