Artykuły

Fototapety drukowane na zamówienie – Jaki materiał wybrać?

Fototapety drukowane na zamówienie – Jaki materiał wybrać?

Niewielkie wymiary pokojów w naszych mieszkaniach skłaniają do wyboru dekoracji, które można umieścić. Nie zabierają przestrzeni, nie zagracają wnętrza i zwyczajnie nie przeszkadzają. Dobrym przykładem takich dekoracji są fototapety i obrazy wytwarzane w nowoczesnych technologiach wydruku.

Ostatnimi czasy fototapety znajdują swoje zastosowanie w coraz większej ilości mieszkań na całym świecie. Nie możemy się jednak temu dziwić, gdyż potrafią one zupełnie zmienić cały wystrój wnętrza przy stosunkowo niskiej i atrakcyjnej cenie. Decydując się jednak na tego rodzaju dekorację powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego wykonane są fototapety. Każdy z nich posiada inne właściwości, a dopiero dopasowanie materiału do swoich potrzeb może dać nam sto procent satysfakcji.

Idealny materiał – Na jaki najlepiej się zdecydować?

Różne rodzaje dostępnych na rynku materiałów mogą prowokować nas do myślenia o najlepszym z nich. Nie można jednak obiektywnie powiedzieć, że w każdej sytuacji sprawdzi się jeden, najlepszy ze wszystkich materiałów. Dopiero analizując swoje potrzeby jesteśmy w stanie dobrać strukturę, która nada się do planowanego pomieszczenia uszczęśliwiając nas na dłużej.

Fototapeta papierowa – Wykonanie fototapety drukowanej na zamówienie z papieru to często najkorzystniejsze ekonomicznie rozwiązanie. Materiał odnajduje się w specyficznych, suchych i nienarażonych na uszkodzenia pomieszczeniach. Papierowy podkład sprawia, że powinniśmy być ostrożni z dokonywaniem tego wyboru. Charakteryzuje się między innymi niższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, działanie promieniowania słonecznego i wilgoć. Trudne środowisko może sprawić, że ściana stanie się nieco bladsza. Pamiętajmy też, że grubość materiału nie pozwoli na skuteczne zakrycie nierówności na ścianie lub różnego rodzaju dziur. Fototapeta tego rodzaju doskonale sprawdzi się natomiast w suchych i zadbanych wnętrzach.

Fototapeta lateksowa – Powszechnie mówi się, że ten rodzaj tapety to nieco wzmocniona wersja materiału papierowego. Fotografie w tym przypadku drukowane są na papierze syntetycznym, który dodatkowo pokrywa lateks. Na pierwszy rzut oka można spostrzec, że materiał jest grubszy niż fototapeta papierowa. Jedną z większych zalet jakie posiada jest możliwość czyszczenia materiału nawet z pomocą mokrej gąbki lub szmatki. Jeżeli osoby, które planują udekorować swoje wnętrze fototapetą liczą na zadowalającą jakość przy stosunkowo niskiej cenie, bardzo często wybierają właśnie rodzaj lateksowy (wybór fototapet – https://fototapety.art/).

Fototapeta winylowa – Rodzaj fototapety, który charakteryzuje nieco wyższa cena niż poprzednie. Jednocześnie jest bardzo wytrzymała, przez co odpowiada na oczekiwania przez długi okres czasu nawet w trudnych warunkach i wilgotnych pomieszczeniach. Optymalna grubość pomaga w przykryciu niedoskonałości podłoża, a możliwy wybór różnych faktur daje nam ogromną ilość możliwości aranżacyjnych.

Fototapeta foliowa – Prościej ujmując to wydruk na foli przylepnej. Struktura naklejki powoduje, że przed założeniem fototapety na ścianę powinniśmy zadbać o usunięcie wszelkiego rodzaju zabrudzeń, niedoskonałości i nierówności.

Canvas – Na pierwszy rzut oka przypomina obraz namalowanymi wyraźnymi farbami olejnymi. Kryje niedoskonałości ściany, na której się znajduje, a także jest odporna na ścieranie i wodę. Wyczyścimy je korzystając nawet z lekkich środków do czyszczenia. Ta metoda jest rzadko praktykowana z uwagi na cenę. Natomiast jako obrazy w ramie lub na blejtramie jest to często spotykana dekotracja (zobacz – https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/)

Teraz wybór dopasowanej do potrzeb fototapety nie powinien sprawić problemu. Jeżeli dobrze się zastanowimy, kupimy idealnie dopasowany produkt, który da nam satysfakcję na lata.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły