Artykuły

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać pożyczkę pozabankową?

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać pożyczkę pozabankową?

Rynek firm udzielających pożyczek pozabankowych stale się rozrasta – cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ coraz więcej osób, nie mogąc uzyskać kredytu w banku, decyduje się na inne rozwiązanie. Wiążą się one bowiem z minimum formalności. Jakie warunki należy spełnić?

Jakich formalności należy dopilnować, aby otrzymać pożyczkę?

Formalności, jakie musimy spełnić, aby otrzymać pieniądze z firmy finansowej – np. takiej jak KFF24, są minimalne. Właśnie to odróżnia je od kredytów bankowych, do zaciągnięcia których często konieczna jest długa wizyta w placówce i dostarczenie przynajmniej kilku podstawowych dokumentów. Jak wyglądają formalności w przypadku tego alternatywnego rozwiązania?

Minimalny wiek

Głównym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia, jednak niektóre firmy podwyższają limit wiekowy do 20 lub nawet 25 lat. Wiek jest weryfikowany poprzez podanie danych z dowodu osobistego.

Dowód osobisty

Dowód osobisty jest konieczny do sfinalizowania umowy. Dane z tego dokumentu potrzebne będą do wypełnienia wniosku, niektóre firmy wymagają również skanu dowodu w celu przyspieszenia decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu kredytu.

Dochody i zaświadczenie

Zaświadczenie o dochodach jest wymagane bardzo rzadko, a jeśli już – to w formie elektronicznego wyciągu z naszego konta z kilku ostatnich miesięcy. Taki wyciąg możemy pobrać w kilku minut samodzielnie, wybierając odpowiednie opcje na naszym elektronicznym koncie. Tego typu firmy finansowe nie mają aż tak wysokich wymagań dotyczących osiąganych dochodów jak banki, gdzie w przypadku najniższej krajowej możemy mieć problem z uzyskaniem nawet niskiego kredytu. W firmach takich jak KFF24 pieniądze mogą uzyskać nawet osoby, które są zatrudnione na pół etatu, umowę o dzieło czy umowę zlecenie.

Opłata weryfikacyjna

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze przez Internet, konieczne jest też uiszczenie opłaty weryfikacyjnej. Jest to opłata przelewana przez pożyczkobiorcę z prywatnego konta bankowego w celu zweryfikowania przez pożyczkodawcę danych osobowych. Zazwyczaj wiąże się ona z wydatkiem w wysokości 1 gr. bądź maksymalnie 1 zł i jest zwracana po podjęciu decyzji o udzieleniu bądź nieudzieleniu pożyczki. Zdarzają się oferty, w których opłata ta nie jest wymagana, a weryfikacja danych osobowych następuje poprzez zalogowanie się pożyczkobiorcy do swojego banku poprzez specjalnie stworzoną aplikację.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły