Artykuły

Historia depilacji

Historia depilacji

Czy wiesz, że moda na idealnie gładkie ciało panowała już w starożytnych Egipcie? Egipcjanki usuwały zbędne owłosienie woskiem, miodem, ogniem albo kamieniami. Co ciekawe, kobiety goliły również włosy na głowie, by nosić peruki. Już wtedy codzienna pielęgnacja ciała i kanon kobiecego piękna wiązał się z pozbywaniem niechcianych włosków.

W ślad za Egipcjankami poszły Greczynki, Rzymianki, jak również mężczyźni. Wtedy nadmierne owłosienie było symbolem nie tyle zaniedbania, co wręcz niższego statusu społecznego. Goliły się też kobiety Dalekiego Wschodu, głównie ze względów klimatycznych oraz higienicznych. Europejki z czasem zaczęły zaś zapominać o zabiegach depilacyjnych. W czasach średniowiecznych w ogóle zaprzestano usuwania owłosienia, a ogolone ciało było wręcz uznawane za grzeszne.

Wszystko zmieniło się po roku 1915, za sprawą pewnej reklamy opublikowanej w Harper’s Bazaar. Wtedy nastąpiła rewolucja w zakresie zabiegów higienicznych i upiększających, a kobiety zaczęły podkradać mężczyznom brzytwy i jednorazowe maszynki. Ciekawostką jest przy tym fakt, że pierwsze depilatory produkowano właśnie z myślą o panach, dzisiaj zaś służą jedynie kobietom.

Co prawda, w Polsce jeszcze w latach 80-tych panie często nie traciły czasu na usuwanie włosków pod pachami, w miejscach intymnych czy na nogach, ale dzisiaj już żadna z nas nie wyobraża sobie upalnego lata w krótkiej mini z owłosionymi nogami. Zbędne włoski uznawane są nie tylko za mało atrakcyjne, ale wręcz nieestetyczne, a panie, które nie poddają się regularnym zabiegom depilacyjnym za zaniedbane. Warto również podkreślić, że coraz częściej również mężczyźni dbają o ten aspekt swojej atrakcyjności.

Na szczęście proces usuwania owłosienia odbywa się dzisiaj przy zastosowaniu o wiele łatwiejszych i bezpieczniejszych w użyciu akcesoriów, a prawdziwym hitem współczesnej medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Klinika SPIRE CLINIC to jedno z renomowanych miejsc, w których właśnie takie zabiegi można wykonać, by pozbyć się włosków z wybranej partii ciała.

Nie da się ukryć, że depilacja laserowa bikini, nóg, pach czy innej części ciała jest obecnie jedyną metodą, która pozwala usunąć owłosienie raz na zawsze. Wystarczy kilka zabiegów, w co 4-6 tygodniowych odstępach czasu, by niechciane włoski nie odrosły już nigdy więcej. Koniec z jednorazowymi maszynkami do golenia, podrażniającymi kremami do depilacji czy bolesnym usuwaniem włosów woskiem. Dzisiaj kobiety, jak i mężczyźni mogą korzystać z nowoczesnej technologii, zapomnieć o nieestetycznych włoskach i cieszyć się idealnie gładkim ciałem. Aby tak jednak było, należy udać się na zabiegi do kliniki, która oferuje zabiegi przy użyciu najlepszej jakości urządzeń, którymi realizowana jest depilacja laserowa. Warszawa na szczęście może pochwalić się Kliniką SPIRE CLINIC.

Artykuł powstał na podstawie informacji merytorycznych ze strony: SpireClinic.pl

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły