Artykuły

Inspiracje wnętrz – kawalerka

Inspiracje wnętrz – kawalerka

Kawalerka, mimo że z założenia jest niewielka, także może być piękna, funkcjonalna, wygodna, a nawet modna. Na jaką stylistykę warto zwrócić uwagę? Jakie meble, kolory czy dodatki sprawdzą się w tego typu mieszkaniu?

Inspiracje wnętrz – kawalerka z otwartą przestrzenią

Kawalerki składające się z jednego, wielofunkcyjnego pokoju to bardzo często spotykane rozwiązanie. Choć może wydawać się, że ciężko w takim przypadku odpowiednio rozplanować miejsce do spania, rekreacji oraz przygotowywania czy spożywania posiłków. Jednak coraz częściej można spotkać się z aranżacjami tego typu. Pomocne przy urządzaniu takiego mieszkania są różnego rodzaju inspiracje wnętrz. Kawalerka, aby była dobrze wyposażona, musi być przemyślana. Otwarta przestrzeń może wyglądać ciekawie, ale stawia też przed nami wyzwania. Sprawdźmy, jak łączyć poszczególne meble i jak wizualnie zorganizować wnętrze bez użycia elementów rozdzielających. Inspiracje pozwolą nam znaleźć najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu dobrze urządzimy naszą kawalerkę.

(Sprawdź ciekawe inspiracje – https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Inspiracje wnętrz – kawalerka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski przez lata swojej popularności zdobył szerokie grono swoich zwolenników. Sprawdza się on również doskonale w kawalerkach. Praktyczne, minimalistyczne meble, jasne kolory i dbałość o odpowiednią ilość przestrzeni to atuty, które pozwalają uzyskać stylowe mieszkanie nawet przy niewielkim metrażu. Jednocześnie styl skandynawski, mimo dominującego w nim minimalizmu, pozwala uniknąć sterylnego wrażenia. Wszystko dzięki elementom nawiązującym do natury, które ocieplają przestrzeń. Koc z czesanej wełny, futrzasty dywan czy stolik z blatem o fakturze i kolorze naturalnego drewna – tego typu szczegóły wprowadzają odrobinę ciepła i pozwalają urozmaicić przestrzeń. Nawet minimalistyczne dodatki korzystnie wpłyną na wystrój naszej kawalerki.

Inspiracje wnętrz – kawalerka w stylu industrialnym

Osoby odważne, które szukają czegoś wyjątkowego, mogą zdecydować się na kawalerkę w stylu industrialnym. Do tego typu wystroju warto podejść kreatywnie. Ściany z elementami surowej cegły, mocne kształty, minimalistyczne formy, metal, szkło i drewno – przy aranżacji nie bójmy się odważnych rozwiązań. Zaletą stylu industrialnego jest także często otwarta przestrzeń, którą można kreatywnie zaaranżować. Inspiracje w tym klimacie często pełnymi garściami czerpią z przemysłowych elementów, jednak nie zawsze w 100% industrialne wnętrze będzie najlepszym wyborem. Możemy wykorzystać pojedyncze elementy, takie jak chociażby popularne ostatnio dekoracyjne żarówki, żyrandole czy minimalistyczne, metalowe półki, które dodadzą charakteru i pozwolą urozmaicić przestrzeń w nietypowy sposób.

Inspiracje wnętrz – kawalerka w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny skupia się przede wszystkim na minimalizmie i mocnych akcentach przy jednoczesnym zachowaniu prostoty formy. To sprawia, że jest on doskonały przy urządzaniu niewielkich mieszkań – także kawalerek. Pozwala on uniknąć zagracenia przestrzeni, a jednocześnie zadbać o charakter wnętrza. Jeśli jednak obawiamy się, że styl nowoczesny będzie zbyt surowy, warto poszukać inspiracji. Dzięki nim znajdziemy rozwiązania, które urozmaicą przestrzeń. Nietypowa kanapa czy poduszki w mocnym kolorze – nowoczesne wnętrze może być kreatywne i ciekawe. Jednak tego typu wystrój nie jest dla wszystkich – wymaga on wyczucia, a designerskie dodatki czasem wpływają na chłodny odbiór wnętrza. Dlatego, zanim się na niego zdecydujemy, dobrze jest to przemyśleć.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły