Artykuły

Jak najlepiej przetransportować motocykl?

Jak najlepiej przetransportować motocykl?

Jednoślady są jednym z najwygodniejszych …

Jednoślady są jednym z najwygodniejszych i najbardziej ekonomicznych środków komunikacji, dlatego nic dziwnego, że z roku na rok cieszą się dużym zainteresowaniem. Motocykle. mają to do siebie, że można je również bardzo łatwo transportować, dlatego właściciele jednośladów, często zabierają je ze sobą na wakacje lub w podróż, jako dodatkowy środek transportu. Jeśli zastanawiasz się, jak bezpiecznie przetransportować motocykl, zapraszamy do naszego poradnika, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dzięki którym, w bezpieczny sposób, przetransportujesz  jednoślad. 

Bus czy przyczepka?

Istnieje wiele sprawdzonych metod transportu motocykla. Jednym z nich, jest wypożyczenie lub zakup specjalnej przyczepki, dostosowanej do transportu jednośladów. Tego typu przyczepki, posiadają specjalne szyny, które zapobiegają upadkowi motocykla podczas transportu. Jednoślad, po umieszczeniu w szynach, należy odpowiednio zabezpieczyć, by podczas podróży, nie uszkodził się. Należy zabezpieczyć jednoślad specjalnymi pasami, odpowiednimi do transportu, unikając wystających elementów, takich jak lusterka. W ten sposób, możemy mieć pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia motocykla. Innym, równie skutecznym sposobem, na bezpieczny transport, jest przewiezienie motocykla w busie. Choć jest to trudniejsze rozwiązanie, nie generuje ono większych kosztów. Motocykl, należy ustawić pionowo, by zmniejszyć prawdopodobieństwo, wyłania się płynów, oraz uszkodzenia sprzętu. Następnie, porządnie zabezpieczyć, poprzez zmniejszenie powierzchni, aby motocykl nie ruszał, ani nie wywrócił się podczas transportu. W razie obawy, można zastosować pasy do transportu, którymi należy mocno owinąć jednoślad. 

Czego unikać, podczas transportu motocykla? 

Przy odrobinie wiedzy, oraz umiejętności, każdy, nie dużym kosztem, może przewieźć motocykl. Przy kalkulacji kosztów możemy zwrócić się do profesjonalnej firmy która z pewnością pomorze nam obliczyć ile kosztuje transport motocykla. Jeśli zdecydujemy się na samodzielny transport, należy wzmocnić uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół, przez który, może dojść do uszkodzenia jednośladu. Motocykl, niezależnie od tego, jak jest transportowany, powinien być dobrze zabezpieczony, by podczas podróży nie przemieszał się. Ponadto, należy zadbać o solidne przymocowanie pojazdu, na przykład poprzez zastosowanie specjalnych pasów, przeznaczonych do transportu. Należy naciągnąć je na tyle mocno, by motocykl nie poruszał się, ani podskakiwał. Naciągnąć można za pomocą specjalnych urządzeń. Istotne jest też to, aby zabezpieczyć miejsca wystające, jak lusterka oraz nadwozie. Im mocniej będzie zabezpieczone, tym lepiej, gdyż unikniemy jego uszkodzenia. 

Skorzystaj z usług profesjonalistów!

Wyrazie kłopotu, z odpowiednim zabezpieczeniem pojazdu przed transportem, warto zwrócić się do doświadczonej firmy przewozowej, która świadczy usługi transportu motocykla od dłuższego czasu, oraz doskonale wie, w jaki sposób zabezpieczyć, oraz przetransportować motocykl, by ten nie uszkodził się. Tyczy się to zarówno pojazdów  zarejestrowanych oraz tych, które dopiero opuszczają salon, i nie posiadają jeszcze wymaganej rejestracji. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły