Artykuły

Jak pozbyć się nieproszonych gości z domu, czyli walka z insektami

Jak pozbyć się nieproszonych gości z domu, czyli walka z insektami

Owady i insekt w domu potrafią przysporzyć wielu kłopotów. Każdy taki nieproszony gość w naszym domu oprócz tego, że jest denerwujący może dokonać wielu szkód w gospodarstwie domowym. Insekty i owady niosą ze sobą jeszcze jedno zagrożenie mogą przenosić wiele chorób dlatego nie ma co zwlekać, trzeba się ich pozbyć! Tylko jak to zrobić?

Chemia w ostateczności

Ilość produktów naszpikowanych chemią w naszym otoczeniu jest zastraszająca. Chemię jemy, chemią oddychamy. Dlatego do walki z owadami, czy insektami najpierw spróbujmy łagodnych, domowych sposobów, zanim sięgniemy po ciężkie działa.

Idźmy w zielone

Myśląc o pozbyciu się owadów większości z nas w pierwszym skojarzeniu myśli o lepie i klapce na muchy. Metody te są skuteczne tylko tymczasowo, nie eliminują problemu. Warto jednak zaufać w tym zakresie matce naturze, bo ona może nam pomóc w tym problemie całkowicie naturalnie.

Niespodziewana pomoc na komary

Przed próbującymi dostać się do naszego mieszkania insektami mogą nas uchronić rośliny. Plekantus w swoich liściach wydziela znienawidzony przez komary zapach. Kocimiętka oraz mięta także nie są ich ulubionymi woniami. Komary nie znoszą także zapachu cebuli,  połowa pokrojona w plasterki na spodku, postawiona na parapecie powinna skutecznie zniechęcić je przed zawitaniem w nasze progi. Podobne działanie wykazują także pelargonie, które posadzone w skrzynkach na balkonie pomogą stworzyć naturalną barierę ochronną.

Magiczna moc olejków eterycznych

Modne w ostatnim czasie są ustawiane w domach dyfuzory aromatów, które mają za zadanie rozpylać przyjemną dla nas woń, tak by przebywanie w danym pomieszczeniu było przyjemne i komfortowe. Na nasze szczęście kilka z popularnych zapachów, które lubimy są znienawidzone przez insekty. Olejki: wanilinowy, miętowy, cytronelowy, czy goździkowy, dla nas może być przyjemną aromaterapią, dla insektów odstraszającym odorem.

Lepiej zapobiegać niż walczyć

Leżące na stole w kuchni owoce, czy warzywa bez przykrycia są niemym zaproszeniem dla naszych latających natrętów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku niewyrzuconych śmieci, czy plam, najgorsze są te po sokach owocowych, czy warzywnych. Naszym najsilniejszym działaniem prewencyjnym, które nie zachęci żadnego owada do odwiedzin jest zachowanie czystości.

Nie drzwiami, to oknem

Bronić się przed insektami możemy także w czysto mechaniczny sposób- blokując im wejście do naszego domu. Jeżeli mieszkamy w okolicy, którą często nawiedzają komary i insekty warto zainwestować w moskitiery w oknach i drzwiach. Moskitiery okienne możemy montować w oknie bez jego uszkodzenia na specjalnej ramie lub docinać na wymiar  i przyklejać. Moskitiery do drzwi balkonowych montowane są na zasadzie drugich drzwi z zawiasami lub mocowane do ramy okiennej na zasadzie wiszącej kurtyny.

Nie zapominajmy w ferworze walki o naszych dzieciach, szczególnie tych najmłodszych, które są całkowicie bezbronne. Zakładajmy na wózki i łóżeczko specjalnie do tego szyte moskitiery- musimy jednak pamiętać, żeby zawsze sprawdzić, czy przypadkiem nie zamknęliśmy pod nią jakiegoś nieproszonego gościa.

Współautorem artykułu jest ogrodniczy sklep internetowy Azallo.pl oferujący środki do walki z insektami i owadami.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły