Artykuły

Popularne sklepy internetowe

Popularne sklepy internetowe

Sprzedaż w internecie rozwija się bardzo dynamicznie. Już nie tylko cenami przyciągani są klienci. Zakupy online to przede wszystkim wygoda i oszczędności czasu. Na wyciągnięcie ręki mamy wszystkie produkty wraz ze szczegółowym opisem produktów. Poznajmy najpopularniejsze branże z rozwiniętą sprzedażą online.

Prym wiodą sklepy z ofertą dla kobiet. Kobiety to doskonała grupa docelowa. Wiedzą o tym sprzedawcy i głównie do nich kierują swoją ofertę. Czym interesują się kobiety podczas przeszukiwania produktów w sklepach online? Przede wszystkim są to ubrania i kosmetyki. Płeć piękna szuka ubrań zarówno dla siebie jak i dla swoich dzieci. Sklepy odzieżowe posiadają bogatą ofertę ubrań, butów i torebek. Z obserwacji i rozmów z klientkami wynika, że w internecie dostępne są towary, których próżno szukać w stacjonarnych sklepach. Im mniejsze miasto tym prawdopodobieństwo trafienia na oryginalny ciuch, buty czy torebkę spada do zera.
Sklepy z odzieżą generują olbrzymie obroty. Sprzyjają temu szybkie płatności elektroniczne oraz swego rodzaju moda i uzależnienie Polek od zakupów modnych ciuchów.

Sklepy z kosmetykami.

Kosmetyki to zaraz po ubraniach najczęściej wybierane produkty w sklepach internetowych. Tu główną zaletą jest dostępność do niszowych produktów. Na wyciągnięcie ręki mamy wszystkie zapachy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W stacjonarnej drogerii ilość marek i zapachów jest znikoma. Standardem jest także wizyta w lokalnym sklepie w celu zapoznania się z zapachem i dokonanie zakupu online, dzięki czemu można zaoszczędzić od 30 do 70% ceny.

Sklepy ze zdrową żywnością.

Zdrowa żywność BIO to już nie tylko moda, ale codzienność dla coraz większej grupy Polek i Polaków. Dlaczego sklepy ze zdrową żywnością są tak popularne? Odpowiedź jest prosta, lokalne sklepy nie posiadają tego asortymenty w swojej ofercie. Żywność na ograniczoną datę przydatności. sprzedawcy unikają droższej żywności BIO, która nie ma dużej grupy docelowej na lokalnym rynku. Dodatkowo czy ktoś z Was przypomina sobie jak wygląda miód BIO w markecie?

Fot. pyszny miód prosto od pszczelarza.

Pszczoła by się uśmiała jakby zobaczyła chiński syrop cukrowy udający
miód. Chcesz dobrego miodu? Masz 2 możliwości: kupujesz u sprawdzonego lokalnego pszczelarza, albo w sprawdzonym sklepie należącym do pszczelarza. Od lat kupuję miód na https://miodowewzgorze.pl z małej, rodzinnej pasieki zlokalizowanej na Warmii i Mazurach. Nie ma innej możliwości kupna dobrego miodu jak bezpośrednio u pszczelarza. Dodatkowo w sklepie pszczelarskim otrzymamy niszowe produkty, których próżno szukać w lokalnych sklepach ze zdrową żywnością. Należy do nich: pierzga, pyłek pszczeli, mleczko pszczela czy czysty wosk. Zdrowa żywność to także rzadko spotykane oleje np. olej z Czarnuszki, to nasiona takie jak ostropest plamisty. Wspomnieć należy także o ekologicznych mąkach bezpośrednio od małych domowych młynów.

Sklepy meblarskie.

Branża meblarska zaliczana jest do czołówki najczęściej wybieranych mebli. Lokalne sklepy meblarskie są ubogo wyposażone. Meble zajmują sporo miejsca i lokalne sklepy nie mogą pozwolić sobie na ich eksponowanie. Dostępne są głównie katalogi i możliwość zamówienia. Skoro mamy zamawiać to zamawiamy, ale bez pośredników w sklepach meblarskich. Jednym ze sklepów meblarskich jest angra-art.pl oferujący gałki i uchwyty do mebli kuchennych. Dodatkowo asortyment wzbogacony jest bajcami do drewna i listwami ozdobnymi. W internecie można zamówić zarówno meble do salonu, łazienki jak i kuchni. Można także zakupić oryginalne, ręcznie robione gałki i uchwyty do szafek. Hitem sprzedaży branży meblarskiej w internecie są drewniane meble tapicerowane skórą bezpośrednio od producenta. Produkt jest drogi, ale bez marży sklepu, ceny są akceptowalne przez klientów. Dodatkowo dochodzi koszt transportu, niezależnie od tego czy kupimy mebel stacjonarnie czy onlie zapłacimy za dostawę. Mając to na uwadze, meble online są dużo bardziej
atrakcyjne cenowo. Meble w internecie są 2, a nawet 3-krotnie tańsze.

Sklepy z ofertą typową dla mężczyzn.

Jeśli mowa o mężczyznach to na pierwszy plan wysuwają się sklepy motoryzacyjne. Samochody to pasja i niestety potrzeba częstych napraw. Stacjonarne sklepy motoryzacyjne nie są dobrze wyposażone. Posiadają duży wybór płynów: hamulcowy, olej do silnika, płyn chłodniczy itp. Oferują klocki i tarcze hamulcowe, łożyska – czyli często potrzebne i kupowane produkty. Jeśli jednak szukamy części miej chodliwej jak na przykład zawór EGR, turbina czy chociażby chłodnica zmuszeni jesteśmy do czekania na sprowadzenie części. W takim
przypadku sklepy motoryzacyjne online są idealnym wyborem. Oszczędzamy czas i pieniądze. Nie ma tu się dużo rozpisywać, stacjonarne sklepy z częściami do samochodów mają bardzo wysokie marże. Kupując w internecie często kupimy daną część 2 razy taniej. Jedynym minusem takich zakupów jest kłopot ze zwrotem towaru. Nie to żeby był problem z przyjęciem, problem jest innej natury. Rozebrane auto na warsztacie z niedopasowaną częścią to zmora niejednego kierowcy.

Sklepy z elektroniką.

Gdyby nie fakt, że telewizory, sprzęt AGD czy smartfony miały kilku letnią przydatność, sklepy z elektroniką byłby najpopularniejszym miejscem zakupów w internecie. Lokalne sklepy z elektroniką od wielu lat świecą pustkami. Dawno zostały wyparte przez sklepy internetowe. Branża RTV / AGD zmienia się dynamicznie. Modny wczoraj telewizor, dziś traci na wartości bo wypiera go nowsze technologia. Sklepy online momentalnie dostosowują ceną do aktualnej wartości rynkowej, przez co są bardzo atrakcyjne dla potencjalnych klientów. Poza tym w sklepach internetowych mamy dostęp do wszystkich marek i modeli sprzętu RTV/AGD.

W internecie kupimy wszystko taniej, szybciej i wygodniej. Wystarczy kilka klików myszką i oczekiwanie na kuriera. Niewątpliwą zaletą są także opinie innych kupujących o sprzedawcach i oferowanych towarach.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły