Artykuły

Jak wypożyczyć sportowe auto?

Jak wypożyczyć sportowe auto?

Każdy fan motoryzacji marzy o super samochodzie, który posiada jedne z najlepszych osiągów na świecie. Jazda takim autem jest niesamowita – kiedy wciśniemy gaz w podłogę to przyśpieszenie generują na nasze ciało olbrzymie przeciążenia wciskając nas w fotel. Szybka jazda w ciasnych zakrętach dostarcza nam dawkę emocji i generuje w naszym ciele wiele adrenaliny. Niestety nie każdego z nas stać na takie auta. Ich cena jest zazwyczaj zawrotna i możemy ją porównać z ceną małego domku na przedmieściach małego miasta. Istnieje na szczęście dużo tańszy sposób jak stać się choć na chwilę posiadaczem takiego auta.

Wypożyczalnia aut sportowych to miejsce, gdzie możemy wypożyczyć sportowe auto, które dostarczy nam wielkich emocji na drodze. Przykładowo, możemy stać się na chwilę właścicielem samochodu McLaren 600 ST, który posiada moc aż 600 KM. Jego przyśpieszenie to niecałe 3 sekundy do 100 km/h. Prędkość maksymalna wynosi aż 320 km/h. Trzeba więc przyznać, że te liczby działają na wyobraźnię, a jeszcze lepiej oddziaływają na człowieka kiedy zasiądzie on za kierownicą takiego samochodu i wciśnie gaz do podłogi.

Jeżeli chodzi o formalności to najczęściej należy spełnić dodatkowe wymagania, jeżeli chcemy wypożyczyć auto sportowe. Bardzo często firmy zajmujące się wypożyczaniem takich aut wymagają nie tylko prawa jazdy, ale też kilkuletniego doświadczenia w prowadzeniu samochodów. Oznacza to, że osoba, która posiada prawo jazdy dopiero od kilku miesięcy może mieć problem w wypożyczeniem takiego super samochodu. Trzeba bowiem pamiętać, że auto generujące tak wielka moc nie jest tak łatwe w prowadzeniu jak zwykłe auto. Sportowe, super auta posiadają bowiem często napęd na tyle koła, które odbierają olbrzymią moc generowaną przez silnik. Podczas samego ruszania, kiedy zbyt agresywnie dodamy gazu, odczujemy utratę przyczepności tylnej osi. W tej sytuacji tył auta wpadnie w poślizg i będziemy mieć wrażenie, że chce wyprzedzić przednią część pojazdu. Takie zachowanie samochodu jest bardzo niebezpieczne i może spowodować poważny wypadek na drodze. Tylko doświadczeni kierowcy, będą w stanie opanować tak dużą moc w super samochodzie i dlatego ze względów bezpieczeństwa często spotkamy się z wymogiem minimalnego okresu posiadania prawa jazdy. Warto jeszcze dodać, że podczas wyboru opcji wynajmu takiego auta najlepiej jest wykupić dodatkowo pełne ubezpieczenie, które pokryje każdą szkodę, która będzie z naszej winy widoczne na samochodzie. Dzięki temu unikniemy bardzo wysokich kosztów związanych z naprawą wszelkich szkód uszkodzeń.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły