Artykuły

Klapki basenowe – dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Klapki basenowe – dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Sezon na basen trwa przez cały rok! Niezależnie od tego, czy ludzie zmagają się z męczącym upałem, czy dotkliwym chłodem, chwila wytchnienia wśród wody, wypoczywając w jacuzzi lub trenując na jednej z pływalni, zawsze wydaje się atrakcyjną perspektywą. Chociaż pływanie to jeden z najbardziej naturalnych sportów, osoby wybierające się do publicznego basenu powinny mieć na uwadze odpowiednie wyposażenie, bez którego nie można się w takim miejscu obyć.

Wymienić można tu kilka, bardzo istotnych akcesoriów, a mianowicie:

  • strój kąpielowy

  • czepek

  • okularki

  • klapki basenowe

Dziś skupimy się na ostatnim przykładzie, gdyż jest on, niestety, stosunkowo często pomijany przez osoby odwiedzające baseny. Jest to ogromny błąd, ponieważ poruszanie się po basenie boso może wiązać się z dotkliwymi konsekwencjami.

Jakie znaczenie mają klapki basenowe?

Na samym wstępie warto podkreślić, że baseny publiczne, pomimo wszelkich środków higieny i bezpieczeństwa, zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem chorób skóry. Ciężko jest w pełni kontrolować miejsce, do którego dostęp ma niemal każda osoba, dlatego zaleca się stosować własne środki ostrożności, aby upewnić się, że nie dojdzie do uciążliwych zakażeń.

Klapki basenowe to niemal gwarancja ochrony przed grzybicą stóp, która jeszcze kilkanaście lat temu stanowiła spore utrapienie w basenowych szatniach. Wystarczy pamiętać o tym, aby nosić je na stopach podczas poruszanie się pomiędzy pływalniami.

Kolejna kwestia to poślizgnięcia. Upadek na basenie może być niebezpieczny – nieprzygotowana osoba, która nagle znajdzie się w wodzie, może spanikować i się podtopić. Tyczy się w głównej mierze dzieci, które nie są jeszcze w pełni oswojone z wodą, mając przy tym tendencję do biegania i innych wybryków, które zwiększają ryzyko wypadku. Jak wiadomo, wilgotne płytki na basenie są dość śliskie i nie jest trudno stracić na nich równowagę, co może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych sytuacji.

Całe szczęście, klapki basenowe praktycznie niwelują to zagrożenie, gdyż są przystosowane do tego typu powierzchni. Jako wyspecjalizowany rodzaj obuwia, znacznie zwiększają one przyczepność, dzięki czemu nie trzeba już martwić się poślizgnięciami i utratą równowagi.

Poza tym klapki basenowe zwiększają komfort podczas poruszania się po basenie – zobacz tutaj. Są one wygodne i pozwalają na dobrą wentylację skóry. Można przyzwyczaić się do nich naprawdę szybko, nie stanowią one też szczególnego wydatku. Większość klapków jest bardzo trwała, dzięki czemu jeden zakup produktu o wyższej jakości rozwiązuje ten problem na długie lata.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły