Artykuły

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości? Kilka praktycznych wskazówek

Jak znaleźć dobre biuro nieruchomości? Kilka praktycznych wskazówek

Planując zakup lub sprzedaż mieszkania czy domu, warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości. Jak jednak wybrać to odpowiednie? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym poradniku.

Zapytaj znajomych

Wiele osób podczas poszukiwań fachowców z różnych branż korzysta z poczty pantoflowej. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy rzetelnej ekipy remontowej, dobrej krawcowej czy fryzjerki, najłatwiej znaleźć odpowiednich ludzi sugerując się doświadczeniami naszych znajomych lub rodziny. W końcu to im najbardziej ufamy i liczymy się z ich zdaniem. Nie inaczej jest
w przypadku szukania dobrego biura nieruchomości.

Poczta pantoflowa jest w dodatku najszybszym sposobem na uzyskanie potrzebnych informacji.

Poszukaj w internecie…

A jakie są jeszcze inne sposoby na szukanie biura nieruchomości? Pomocna okaże się niezawodna wyszukiwarka internetowa. To drugi świetny sposób na szybkie znalezienie tego, czego w danej chwili poszukujemy.

Dzięki przeszukaniu zasobów internetu możemy znaleźć odpowiednie fora wraz z opiniami innych internautów. Oprócz tego warto sprawdzić strony internetowe biur polecanych przez innych użytkowników, gdyż taka swoista wizytówka firmy może nam wiele o niej powiedzieć. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy zależy nam na sprzedaży lub wynajmie własnej nieruchomości. Na stronie internetowej takiego biura łatwo ocenić sposób, w jaki dane biuro przedstawia oferty swoich klientów.

…i w mediach społecznościowych

Jeszcze jednym skutecznym sposobem jest zasięgnięcie języka w grupach tematycznych
w mediach społecznościowych. Jest ich naprawdę dużo, zarówno tych ogólnych, lokalnych, jak
i wyspecjalizowanych w danej tematyce (na przykład grupy, do których należą osoby często korzystające z konkretnych usług). Zdecydowanie warto czerpać wiedzę z tego typu źródeł, ponieważ członkowie społeczności są zazwyczaj pomocni i skorzy do udzielania porad.

Postaw na profesjonalizm

Zdecydowanie się na skorzystanie z usług biura nieruchomości to poważna sprawa, dlatego bardzo starannie należy dokonać wyboru.

Po pierwsze, dobre biuro nieruchomości powinien cechować wysoki profesjonalizm. Pod pewnym względem wiąże się to ze wspomnianą wyżej wirtualną wizytówką firmy, czyli stroną internetową. Wrażenie, jakie na Tobie zrobi, może być kluczowe. Czy chciałbyś powierzyć sprzedaż swojego mieszkania firmie, której strona www wygląda niechlujnie i panuje na niej bałagan? Odpowiedź jest oczywista.

Identyczna zasada dotyczy wrażenia, jakie zrobi na Tobie pośrednik oraz samo biuro.

Umowa na wyłączność

Z biurem nieruchomości można współpracować na podstawie 2 typów umów:

  • umowa otwarta,
  • umowa na wyłączność.

W przypadku tej pierwszej otrzymujesz minimalne zaangażowanie bez gwarancji powodzenia transakcji. Zdecydowanie odpada, prawda?

Z tego powodu wybierz biuro, które zaoferuje Ci umowę na wyłączność, czyli tę drugą opcję.
W tym przypadku pośrednik bierze na swoje barki cały proces i odpowiedzialność za sukces transakcji. Będzie Twoim profesjonalnym doradcą, poświęcając maksimum czasu i energii. Dzięki umowie na wyłączność pośrednik podejdzie do współpracy z pełnym zaangażowaniem.

Usługi pośrednictwa od A do Z

Dobre biuro nieruchomości, które podchodzi do klienta w sposób profesjonalny, oferuje ponadto kompleksowe usługi.

Co kryje się pod tym pojęciem? Proces pośrednictwa nieruchomości jest złożony i obejmuje rozmaite aspekty. Oferta biura nieruchomości nie może polegać po prostu na opublikowaniu ogłoszenia i czekaniu na kupca. Aby współpraca zakończyła się sukcesem i zadowoleniem obu stron, niezbędne będą dodatkowe usługi, takie jak:

  • strategia marketingowa dopasowana do konkretnej oferty,
  • wsparcie w zakresie ustalanie ceny i negocjacji,
  • doradztwo prawne.

Dobrym przykładem profesjonalnego i doświadczonego biura nieruchomości jest Goodwill & Co. Doskonałe zrozumienie specyfiki branży obrotu nieruchomościami odzwierciedla szeroka oferta usług. Oprócz działań wymienionych wyżej, firma ta oferuje również profesjonalną sesję zdjęciową i homestaging – specjalną aranżację wnętrza nieruchomości, aby zwiększyć jej atrakcyjność.

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka wybór biura nieruchomości może wydawać się trudny. To zrozumiałe, bo – jak już zostało powiedziane – obrót nieruchomościami jest procesem wielowymiarowym. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi zdobyłeś wiedzę niezbędną, aby podjąć właściwą decyzję.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły