Artykuły

Jak zorganizować szafę?

Jak zorganizować szafę?

Dobra organizacja szafy ułatwia życie, skraca czas potrzebny do odnalezienia potrzebnych rzeczy czy ubrań. Poukładane w kosteczkę ubrania nie gniotą się, dlatego nie trzeba ich prasować. Dobrze rozplanowana przestrzeń sprawi, że prześcieradła i pościele znajdą się w jednym miejscu, a delikatne apaszki gdzie indziej.

Co powinno znaleźć się w szafie, a czego nie może tam być?

Szafa to miejsce, gdzie bardzo często panuje bałagan i nieład. To ogromny błąd, gdyż brak organizacji wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie oraz sposób postępowania. Poukładanie wszystkiego w szafie to pierwszy krok do uporządkowania całego życia. Zacznijmy od rzeczy, które powinny znaleźć się w szafie. Prześcieradła, pościele i ręczniki należy ułożyć razem. Bielizna, skarpetki i podkoszulki w jednym miejscu (najlepiej w szufladach albo małych pojemniczkach). Spodnie trzeba poukładać w kostkę albo powiesić na wieszakach razem z sukienkami i koszulami. Szafa to nie miejsce dla biżuterii czy pasków do spodni. Warto je umieścić w eleganckiej kosmetyczne albo organizerach. Bluzeczki i odzież noszoną w domu warto trzymać razem i oddzielić ją od ubrań wkładanych do pracy czy na ważne wyjścia.

Ciekawym pomysłem na zorganizowanie szafy jest także poukładanie ubrań kolorystycznie. Ciemne na jednym końcu, później kolory aż do najjaśniejszych.

Jak pracować nad szafą?

W trakcie sezonu letniego nie ma sensu trzymać w szafie ubrań przeznaczonych na zimę, gdyż grube kurtki, szale i czapki, a także swetry zajmują bardzo dużo miejsca. Zdecydowanie lepiej umieścić tam szorty, sukienki czy bluzeczki na ramiączkach i jakże potrzebne stroje kąpielowe.

Szafa wymaga bezustannej pracy i pilnowania porządku. Nie można wrzucać ubrań, kiedy brakuje czasu albo odwieszać ich gdzie popadnie. Takie postępowania sprawia, że zamiast harmonii i ładu ponownie zapanuje bałagan, który wymaga dodatkowych nakładów pracy. Prześcieradła i pościele trzeba dokładnie składać, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca i służą pomocą w każdej potrzebie.

Zorganizuj szafę w taki sposób, żeby ułatwić swoje życie. Kiedy wszystko jest ładnie poskładane i porozmieszczane, w Twoim życiu także zapanuje jakże potrzebny spokój.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły