Artykuły

Jaki powinien być dobry hostel w Katowicach?

Jaki powinien być dobry hostel w Katowicach?

Obecnie niełatwo jest wybrać dobrą kwaterę pracowniczą. Mimo że hosteli w Katowicach jest sporo, często oprócz niskiej ceny mają one niewiele do zaoferowania. A chodzi przecież o to, by goście przybywali w komfortowych warunkach (między innymi wysprzątanych pokojach) i mieli dostęp do dobrze wyposażonej łazienki oraz aneksu kuchennego. Jaki zatem powinien być dobry hostel w Katowicach?

Noclegi pracownicze w Katowicach są coraz bardziej popularne

W wielu branżach w Polsce pracodawcy borykają się z brakami kadrowymi. Rodzimy rynek pomału się wyczerpuje, na co mają wpływ rosnące wymagania zatrudnionych oraz coraz to nowe inwestycje infrastrukturalne. Pracodawcy decydują się więc zatrudniać obcokrajowców. Do naszego kraju przyciągają ich nie tylko dobre warunki w panujące w zakładach pracy i godziwe wynagrodzenie, ale także ciepłe, przytulne lokum. Często agencje pośrednictwa pracy biorą na siebie zakwaterowanie pracowników z różnych stron świata. To, że cudzoziemcy chętnie wybierają nasz kraj jako miejsce do zarobkowania, staje się pomału normą. Noclegi pracownicze zyskują na popularności, co nie oznacza, że mogą oferować niską jakość. Jest wręcz przeciwnie. 

Dobry nocleg pracowniczy jest właściwie zlokalizowany

Dobre noclegi pracownicze spełniają określone standardy. Pomagają także agencjom pośrednictwa pracy zmniejszyć koszty prowadzenia działalności i rozszerzyć zakres usług. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja hostelu, w którym będą zakwaterowani cudzoziemcy. 

Powinien znajdować się blisko dworca i najważniejszych ulic, ułatwiając obcokrajowcom dojazd do miejsca pracy. Oczywiście najlepsze jest usytuowanie w centrum Katowic. 

Miasto to jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, transportowym i usługowym i to właśnie te branże najbardziej potrzebują pracowników. 

Lokalizacja hostelu ma znaczenie także, jeśli chodzi o zagospodarowanie czasu wolnego. Pracownicy mogą zwiedzić Muzeum Historii Katowic, Muzeum Śląskie czy muzea specjalistyczne. 

Tani hostel nie zawsze oferuje niską jakość usług

Niektóre osoby nie mają dostatecznej wiedzy na temat noclegów pracowniczych w Katowicach. Stąd negatywne sądy dotyczące warunków panujących w hostelach. Tani nocleg pracowniczy oczywiście nie zawsze jest zły. Łatwo jednak pomylić się i wybrać kwaterę o niskiej cenie i podobnym standardzie. 

W stolicy Górnego Śląska nie brak hosteli, które oferują wysokie standardy i mają przyzwoite ceny. Zatem nie warto przepłacać. 

Jaki powinien być dobry hostel w Katowicach?

Przede wszystkim liczy się wysoki standard pokoi: muszą być solidnie wysprzątane i wyposażone. Wygodne łóżko z czystą pościelą to oczywiście podstawa. Wyspany pracownik jest bowiem bardziej zmotywowany do pracy i chętniej wykonuje swoje obowiązki. 

Nie zapominajmy o tym, że nocleg pracowniczy powinien oferować coś więcej niż tylko miejsce do spania. Liczy się domowa, rodzinna atmosfera. Hostel to także miejsce spotkań osób z różnych kultur. Taka integracja jest okazją do tego, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami z pobytu w obcym kraju. 

W szanujących się hostelach nie może zabraknąć pomieszczenia socjalnego, gdzie znajdują się miejsca do podłączenia laptopów czy smartfonów. Takie pokoje zazwyczaj dysponują biblioteczką, stolikami i telewizorem. Oczywiście w hostelu musi być wi-fi. W dzisiejszych czasach mało kto potrafi się bowiem obejść bez internetu.  

W każdym hostelu pracowniczym powinien znajdować się dobrze zaopatrzony aneks kuchenny. To tam pracownicy mogą zaparzyć sobie kawę lub herbatę, a także przygotować prosty posiłek. Niektóre kwatery pracownicze oferują śniadanie w cenie noclegu, jednak raczej należy to do rzadkości. 

Pokój w hostelu, czyli przytulne i czyste lokum

Pokój w hostelu powinien być przede wszystkim schludny. Popularne są pokoje dwu-, trzy- i wieloosobowe. Wybrać można pokój damski, męski lub mix. Oczywiście ta ostatnia opcja nie jest dla wszystkich. Niektóre osoby mogą poczuć się skrępowane.

W większości hostele pracownicze wyposażone są we wspólne łazienki. Warto jednak zabrać ze sobą podstawowe kosmetyki do kąpieli, suszarkę do włosów i ręcznik szybkoschnący.

Na klimat w hostelu składa się przyjazna atmosfera, czyste pokoje i oczywiście ludzie, którzy tam przebywają. Warto zaproponować im przytulne lokum. Dobre warunki częściowo zrekompensują im fakt, że przebywają z dala od swoich bliskich. 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły