Artykuły

Mity na temat kamperów

Mity na temat kamperów

Podróżowanie kamperem to przygoda, jakich mało! Wolność, swoboda, brak ograniczeń… Czego chcieć więcej? Jeśli już tutaj trafiłeś, sprawdź koniecznie, co możesz usłyszeć o caravaningu, jeszcze zanim udasz się w pierwszą podróż. Obal z nami mity i przygotuj się na nowe doświadczenie!

Caravaning – od czego zacząć?

Na przełomie ostatnich kilku lat caravaning przeszedł spory renesans. Porzuciliśmy wakacje all inclusive na rzecz niesamowitej przygody. Podróżowanie wynajętym kamperem stało się nowym sposobem na życie, które łączy przyjemne z pożytecznym. Decydując się na wyjazd kamperem, możemy połączyć wypoczynek i rozrywkę z pracą zdalną. Czy można chcieć więcej? Wynajmij luksusowy kamper i ciesz się niezapomnianą przygodą!

Duży samochód a polskie drogi

Wybierając się w podróż przyczepą kempingową, zapewne nie raz usłysz, że kamper nie jest pojazdem odpowiednim do przemierzania polskich dróg. Nic bardziej mylnego! Jedynym warunkiem, jaki powinniśmy spełnić, jest posiadanie doświadczenia za kółkiem. Choć pojazdy te są zaliczane do grupy aut osobowych, jazda nimi wygląda zupełnie inaczej. Pokonywanie wzniesień, wchodzenie w zakręt czy szybka jazda wymagają od nas niebywałej ostrożności i uwagi. Co istotne, na polskim rynku firmy świadczące usługi, tj. sprzedaż i wynajem kamperów w swojej ofercie posiadają różnorakie warianty. Małe, duże kampery… i wszystko to, czego potrzebujesz. Zajrzyj koniecznie tutaj – https://kampery-klf24.pl/ – i otwórz się na nowe doznania! Wrocławska wypożyczalnia kamperów jest gwarancją komfortu, bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

Caravaning jest bardzo tani

Niekoniecznie! Mając w posiadaniu własny kamper, koszty podróży mogą być naprawdę niskie. W przypadku wynajmu są natomiast rozdzielane na wszystkich uczestników wyjazdu. Co istotne, odpadają nam wszelkie koszty związane z noclegiem. Kamper staje się miejscem wypoczynku, rozrywki, ale też snu i spędzania długich dni. Musimy również doliczyć sobie koszt ubezpieczenia i wiele innych nadprogramowych wydatków. Niemniej można ciąć koszty poprzez korzystanie z darmowych miejsc kempingowych i sprawić, że cena ostateczna zmaleje. Nie jest to jednak najtańsza forma podróżowania…

Słabe warunki na kempingu

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy podróżowanie na własną ręką nie było tak popularne, ówczesne kempingi pozostawały wiele do życzenia. Kiepskiej jakości urządzenia, brak ciepłej wody, brud… Dziś wiele uległo zmianie, a pola kempingowe to nowoczesne ośrodki z doskonałą infrastrukturą.

Specjalne uprawnienia

Do jazdy kamperem wystarczy prawo jazdy kategorii B. Masa pojazdu nie może przekraczać 3,5 tony. Niektóre wypożyczalnie kamperów wymagają jednak co najmniej rocznego doświadczenia w prowadzeniu samochodów osobowych. Wynajmując pojazd kempingowy, muszą liczyć się z przeróżnymi sytuacjami, które mogą spotkać podróżujących na drodze.

Parkuj, gdzie chcesz

Niekoniecznie! Wydawać, by się mogło, iż parkowanie kamperem nie ma żadnych szczególnych ograniczeń. Wystarczy kawałek ziemi… i możemy udać się na dłuższy odpoczynek. Na drodze zapewne zauważycie tabliczki zakazujące wjazdu na parking, a pozostawienie kampera w dziczy może być niebezpieczne. Pamiętaj, że cały twój dobytek mieści się w jednym miejscu. Zalecamy bowiem korzystanie ze specjalnych miejsc kempingowych.

Dla kogo jest caravaning?

Choć caravaning wciąż zyskuje na popularności, nie jest on dla każdego. Stanowczo odradzamy kamperowanie marudom i osobom stawiającym na luksus. Kamper mieści w sobie najważniejsze do funkcjonowania urządzenia, tak aby na okres kilku tygodniu, stał się dla podróżujących miejscem odpoczynku i życia. Korzystanie ze wspólnej łazienki i spanie w samochodzie nie wszystkim przypadnie do gustu. Weź kartkę i długopis, oblicz możliwe koszty i zapoznaj się z tajnikami caravaningu. Być może i ty pokochasz podróżowanie kamperem!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły