Artykuły

Jakie obrazy na płótnie sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Jakie obrazy na płótnie sprawdzą się w nowoczesnym salonie?

Obrazy mogą stanowić piękną dekorację każdego wnętrza. Odpowiednio dobrane, dopasowane do ogólnej kolorystyki i dominującego stylu sprawią, że pomieszczenie nabierze wyjątkowego stylu i charakteru. Zastanawiasz się, jakie obrazy na płótnie będą najlepszym wyborem do nowoczesnego salonu? Nie wiesz, na jaki rodzaj dekoracji ściennych warto się zdecydować? Poznaj zatem nasze typy!

Jak wybrać obraz do nowoczesnego salonu?

Niektóre obrazy, które goszczą w salonach lub innych pomieszczeniach, zazwyczaj nie przedstawiają niczego ważnego dla domowników. To jednak duży błąd. Właściwie dobrane obrazy na płótnie powinny nawiązywać do tego, co ma duże znaczenie w Twoim życiu lub do historii, do której lubisz wracać. Dzięki temu nabierze on swego rodzaju mocy i duszy, co sprawi, że będzie idealnym wyborem do salonu.

Czym jednak się kierować podczas tego zakupu? Jedną z istotnych kwestii jest to, co dany obraz przedstawia. W salonach nowoczesnych często rządzi minimalizm, stonowane kolory takie jak szarości, biele i beże. Obraz może być zatem doskonałym przełamaniem tej kolorystyki oraz stanowić tę brakującą kropkę nad i. Co zatem powiesz na czarno-turkusową abstrakcję składającą się z trzech osobnych obrazów, które stanowią nierozerwalną całość? A może Twoje serce skradną obrazy zdobione złotem ukazujące kobiece piękno lub też postawisz na obraz z motywem roślinnym? Jesteśmy przekonani, że w nowoczesnym salonie każdy z nich spisze się doskonale.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając obrazy na płótnie do salonu?

Zastanawiasz się, co jeszcze jest ważne przy wyborze obrazu do salonu? Przede wszystkim jego wielkość. Uzależnić ją musisz od tego, jak dużą ilością wolnej przestrzeni dysponujesz. Jeżeli jest to cała ściana – pole do popisu jest naprawdę szerokie. Powiesisz tam jeden duży obraz lub też stworzysz swoją własną mini galerię. Jeżeli jednak pozostał Ci tylko niewielki fragment ściany, musisz szukać w obrębie obrazów o określonych wymiarach.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły