Artykuły

Które soczewki są najwygodniejsze w użytkowaniu?

Które soczewki są najwygodniejsze w użytkowaniu?

Mimo bogatej oferty atrakcyjnych oprawek okularowych soczewki kontaktowe cieszą się ogromnym powodzeniem. Wśród wielbicieli tych produktów są zarówno osoby całkowicie odchodzące od okularów na rzecz szkieł kontaktowych, jak i takie, które używają ich okazjonalnie. Niewątpliwie wszyscy przed zakupem zastanawiają się, jakie soczewki wybrać, aby korzystanie z nich było jak najwygodniejsze, dlatego postaramy się przyjrzeć tej kwestii.

Co wziąć pod uwagę wybierając soczewki?

Pierwszym krokiem do zakupu soczewek jest oczywiście wizyta u okulisty i dobór szkieł pod kątem konkretnej wady wzroku. I tu raczej nie ma się, nad czym zastanawiać, bo to specjalista zadecyduje, czy potrzebne nam szkła sferyczne, toryczne czy progresywne. Z kolei osoby niemające żadnej wady, a chcące np. tylko zmienić kolor oczu kupią po prostu soczewki kosmetyczne. Jednak szkła kontaktowe różnią się pomiędzy sobą nie tylko pod względem przeznaczenia, ale również czasu użytkowania, co pozwala maksymalnie dopasować te produkty do stylu życia i charakteru konkretnej osoby.

Soczewki jednodniowe, czy miesięczne?

Wśród nowoczesnych szkieł kontaktowych znaleźć można szeroką gamę produktów, których cechy umożliwiają dobranie modelu idealnie dopasowanego do potrzeb danej osoby. Decydując się na noszenie soczewek, trzeba mieć świadomość, że wymaga to sporej dyscypliny i konsekwencji w postaci przestrzegania zaleconego  okresu użytkowania oraz odpowiedniej pielęgnacji szkieł. Dlatego to, że soczewki dzielą się na takie, z których można korzystać przez jeden dzień, tydzień, dwa tygodnie lub miesiąc ułatwia podjęcie decyzji o zakupie konkretnego wariantu. Tym, co różni soczewki jednodniowe od pozostałych, jest fakt, że te pierwsze wyrzucamy po jednym dniu noszenia, a inne po każdym dniu dezynfekujemy specjalnym płynem i przechowujemy do następnego użycia, przy czym całkowity czas ich użytkowania określa producent.

Dla ceniących maksymalny komfort

Osobom, które nie należą do zbyt zdyscyplinowanych oraz prowadzą nieregularny tryb życia, na pewno spodobają się soczewki jednodniowe. Dzięki nim nie będą musiały pamiętać o codziennej dezynfekcji szkieł kontaktowych, zabraniu płynu i pojemnika w podróż czy upływającej dacie przydatności szkieł do użycia. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się też w przypadku okazjonalnego korzystania z soczewek np. podczas uprawiania sportu lub wyjazdu na urlop, czyli zawsze wtedy, gdy nie potrzebujemy kupować szkieł na dłuższy czas. Podsumowując – soczewki jednodniowe nie wymagają właściwie żadnego specjalnego zaangażowania, dlatego można je uznać za najwygodniejsze zarówno w codziennym, jak i nieregularnym użytkowaniu. Są również niezastąpione podczas testowania produktów określonej marki lub w początkowej fazie przyzwyczajania się do ich noszenia i pozwalają uniknąć niepotrzebnych wydatków w przypadku zmiany decyzji.

Wygodne zakupy, czyli soczewki kontaktowe online

Nie zapominajmy o tym, że komfort użytkowania to również komfort zakupów, ponieważ nie każdy lubi wyprawy do sklepów. Fakt, że dziś soczewki kontaktowe online są dostępne w wielu salonach optycznych i sklepach oferujących certyfikowane wyroby tego typu to ogromna wygoda dla klientów. Dzięki temu nawet w niespodziewanych sytuacjach mogą szybko zamówić potrzebne szkła i cieszyć się dobrym wzrokiem. Wybierając soczewki, warto więc decydować się na takie, które są dostępne online, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nagle będą potrzebne.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły