Artykuły

Uniwersalne meble z Salonów Agata do mieszkania pod wynajem – opinie

Uniwersalne meble z Salonów Agata do mieszkania pod wynajem – opinie

Wynajem mieszkania: z meblami czy bez? Opinie klientów Salonów Agata

Właściciele mieszkań na wynajem często zastanawiają się nad kwestią wyposażenia. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy należy zadbać o pełne meblowanie, czy też nie jest to konieczne. Dużo zależy od docelowej grupy najemców, do których będzie skierowana oferta oraz sytuacji na lokalnym rynku mieszkaniowym. Sprawdź, jakie rozwiązania wybierają klienci Salonów Agata!

Kiedy umeblowanie mieszkania jest konieczne?

Czy w każdym przypadku konieczny jest zakup mebli do mieszkania na wynajem? Jeśli w okolicy Twojego mieszkania wynajmowane są głównie lokale umeblowane – najwyraźniej klienci tego oczekują. Na pewno trudno będzie znaleźć najemców do mieszkania bez wyposażenia. Kolejnym wyznacznikiem jest powierzchnia. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe najczęściej są wyposażone w niezbędny sprzęt AGD oraz meble.

Druga sprawa to potencjalni najemcy. Pracujący singiel albo student zazwyczaj nie posiadają własnych mebli, gdyż przewożenie dobytku z miejsca na miejsce stanowiłoby niemały kłopot. Ponadto nigdy nie wiadomo, czy znalazłoby się na nie miejsce w kolejnym mieszkaniu. Z tych powodów chętnie wybiorą lokum z pełnym wyposażeniem, do którego od razu będą mogli się wprowadzić.

Młodzi ludzie potrzebują wszystkich sprzętów niezbędnych do codziennego funkcjonowania: zaczynając od mebli, sztućców, zastawy stołowej, czajnika i kuchenki, a kończąc na odkurzaczu i suszarce na ubrania.

Uniwersalne i funkcjonalne wyposażenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Być może zastanawiasz się, jak do tematu podchodzą inni właściciele mieszkań i gdzie kupują większość sprzętów. Jeśli chodzi o klientów Salonów Agata, opinie kupujących zostały podsumowane w artykule na stronie finanse.wp.pl: https://finanse.wp.pl/mieszkanie-na-wynajem-w-jakie-meble-zainwestowac-opinie-eksperta-sieci-agata-6742954395433536a. Wnioski są jednoznaczne – najkorzystniejszym rozwiązaniem jest skompletowanie uniwersalnego wyposażenia. Swój gust trzeba odstawić na bok i kupić coś, co spodoba się większości potencjalnych lokatorów. Zachowanie neutralności pozwoli przyszłym najemcom na spersonalizowanie pomieszczeń wedle swoich potrzeb.

Kto wynajmuje mieszkania bez mebli?

Istnieje pewna grupa najemców, która decyduje się na wynajem mieszkania bez wyposażenia. Najczęściej są to rodziny z dziećmi, zainteresowane wynajmem większego lokum na dłuższy czas. Zazwyczaj przeprowadzają się ze wszystkimi swoimi meblami, stanowiącymi dla nich namiastkę stabilizacji. Pobyt w zupełnie nowym miejscu staje się łatwiejszy – zwłaszcza dla dzieci – kiedy dom wygląda całkiem podobnie jak w poprzednim miejscu.

Mimo wszystko należy podkreślić, że wynajmowanie mieszkań bez mebli stanowi rzadkość ze względu na bardzo ograniczoną grupę klientów. Niemniej jednak warto dokonać wstępnej analizy rynku i w oparciu o uzyskane dane podjąć ostateczną decyzję.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły