Artykuły

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny – sprawdź, czym jest i dlaczego warto z niego skorzystać.

Na makijaż permanentny brwi, oczu lub ust decydują się panie w różnym wieku. Taki make-up doskonale się prezentuje i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Czym dokładnie jest i jakie są jego największe zalety? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Czym jest makijaż permanentny? 

Makijaż permanentny, nazywany jest również zabiegiem trwałym lub mikropigmentacją, a polega na wprowadzaniu pigmentów do drugiej bądź trzeciej warstwy naskórka.  W zależności od metody pigmenty wprowadzane są za pomocą cienkich igieł lub specjalnych ostrzy. Panie zdecydować się mogą na makijaż permanentny brwi, ust lub oczu. 

  • Makijaż permanentny brwi ‒ to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kolor brwi, grubość i kształt łuków brwiowych, jak również dla pań, których brwi są widoczne w bardzo niewielkim stopniu. Makijaż permanentny brwi można wykonać różnymi metodami, są to metoda włoskowa,  powder brows, a także soft powder brows i ombre powder brows. 
  • Makijaż permanentny ust ‒ makijaż permanentny ust to sposób, aby na dłużej poprawić kształt i kolor ust, uwydatnić bądź pomniejszyć usta lub też skorygować ich asymetrię. Po zabiegu usta są podkreślone a ich kolor z daleka przyciąga uwagę ‒ szminka nie będzie już potrzebna. 
  • Makijaż permanentny oczu – kolejnym zabiegiem, na jaki może zdecydować się każda z pań, jest makijaż permanentny oczu. W zależności od preferencji kobiety wybierać mogą między delikatną kreską zagęszczającą linię rzęs, bardziej widoczną kreską dekoracyjną, która sprawdzi się w przypadku pań lubiących mocniejszy makijaż oraz kreską dolną oka, która podkreśli spojrzenie. 

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na makijaż permanentny brwi, oczu, czy ust, pamiętajmy, że powinna wykonać go osoba o odpowiednich kompetencjach. 

Makijaż permanentny ‒ zalety 

Wiele pań ze względu na brak czasu nie jest w stanie wykonać przed wyjściem z domu pełnego makijażu, nie wspominając o poprawieniu make-upu w ciągu dnia. Mnóstwo kobiet narzeka również na rozmazującą się szminkę czy zbyt mało uwydatnioną oprawę oczu. Makijaż permanentny to sposób, aby zawsze wyglądać olśniewająco. Jakie zalety ma omawiany dziś trwały make-up? 

  • Trwałość ‒ makijaż nie rozmazuje się w ciągu dnia, doskonale prezentuje się, kiedy jesteśmy na basenie bądź na siłowni, rano i wieczorem – zawsze. 
  • Oszczędność czasu — panie z makijażem permanentnym nie muszą gospodarować czasu na codzienne malowanie ust, brwi czy oczu, co więcej, makijaż doskonale prezentuje się przez cały dzień, można zapomnieć o poprawkach. 
  • Oszczędność pieniędzy – kolejny plus makijażu permanentnego to oszczędność pieniędzy, wydatki związane z zakupem szminki, błyszczyków, konturówki do ust, jak również w zabiegami takimi, jak henna brwi  znikają. 

Podsumowanie

Makijaż permanentny to trwały make-up, polegający na wstrzykiwaniu w drugą lub w trzecią warstwę naskórka pigmentów ‒ barwników. Panie zdecydować się mogą na  mocniejszy lub delikatniejszy makijaż permanentny brwi, oczu oraz ust. Taki make-up jest trwały, doskonale prezentuje się i pozwala zaoszczędzić czas, który normalnie byłby przeznaczony na wykonanie tradycyjnego makijażu bądź zabiegi henny. 

W przygotowaniu artykułu pomógł na salon OASIS BEAUTY & SPA  z Krakowa – https://salon-oasis.pl/

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły