Miejski Stadion Sportowy

Stadion miejski w Świebodzinie

Miejski Stadion w Świebodzinie, z pełno wymiarową bieżnią zbudowano w końcu lat 50-tych.

W latach 1976-1989 wiele wysiłków włożono w modernizację i remonty istniejących obiektów, m.in. stadionu w Świebodzinie. W tym czasie powstał budynek biurowy i budynki gospodarcze (szatnie, magazyny i garaże).

W latach 1994-1998 ponownie rozpoczęto modernizację stadionu. Powstały nowe szatnie z pełnym wyposażeniem socjalnym, pokój sędziowski i trenerski, zregenerowano płytę główną i boczną, zbudowano trzecią płytę piłkarską dla grup młodzieżowych, na asfaltowym boisku wytyczono boiska do gry w piłkę ręczną i koszykówkę, a obiekt wzbogacił się o nowe nagłośnienie.

W latach 2000 – 2004 na kortach tenisowych zainstalowano oświetlenie. W budynku biurowym wymieniona została instalacja elektryczna, a starą kotłownię węglową zastąpiono nowoczesną kotłownią na olej opałowy. Na stadionie głównym wymieniono w całości ogrodzenie wewnętrzne. Sukcesywnie wymieniano również ogrodzenie zewnętrzne całego obiektu Ośrodka wraz z bramami wjazdowymi.

W 2006 roku rozpoczął się kolejny etap modernizacji stadionu. Wykonano nową podbudowę betonową trybun, zamontowano blisko 1000 plastikowych fotelików, wybudowano nową wieżyczkę spikera i kasy oraz ciągi piesze z polbruku.

Stadion LA doczekał się nowej rzutni do pchnięcia kulą i skoczni w dal. W całości zregenerowano mączką ceglaną bieżnię LA. W międzyczasie ze środków UEFA powstało boisko ze sztuczną trawą do mini-gier sportowych.

Dalszej rozbudowy doczekał się również pawilon biurowo-szatniowy, w którym po remoncie pojawiły się:

  • sala konferencyjno-kawiarniana,
  • pomieszczenia biurowe i socjalne,
  • kolejna duża szatnia,
  • nowe toalety ogólnodostępne dla kibiców.

Całość uzyskała atrakcyjną elewację i pokrycie dachowe.

W grudniu 2006 roku na boisku asfaltowym Ośrodka Sportu i Rekreacji, pierwszy raz zainstalowano rozbieralne (sezonowe) sztuczne lodowisko o wymiarach 20×30, ogrodzone bandami i z czterema masztami oświetleniowymi.

Na początku 2007 roku na starym parkingu żużlowym, powstał skate-park wyposażony w dwanaście elementów do ewolucji na rolkach, w otoczeniu zieleni, drzew i krzewów.

Źródło: osir.swiebodzin.pl

0 recenzji do Miejski Stadion Sportowy

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 11 238 razy