Nadleśnictwo Świebodzin

Nadleśnictwo Świebodzin wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

Obszar Nadleśnictwa, położonego w północnej części RDLP Zielona Góra, rozciąga się w przybliżeniu między 15º10´ a 15º42´ długości geograficznej wschodniej, oraz 52º09´ a 52º24´szerokości geograficznej północnej. Od północy nadleśnictwo graniczy z Nadleśnictwem Sulęcin, Międzyrzecz i Trzciel (RDLP Szczecin), od wschodu z Nadleśnictwem Babimost, od południa z Nadleśnictwem Sulechów, od południowego zachodu z Nadleśnictwem Bytnica, a od zachodu z Nadleśnictwem Torzym (RDLP Zielona Góra).

Według Regionalizacji Przyrodniczo – Leśnej na podstawach ekologiczno-fizjograficznych (PWRiL W-wa 1990r.) lasy Nadleśnictwa znajdują się w całości w III Wielkopolsko-Pomorskiej Krainie Przyrodniczo-Leśnej, mezoregionie Pojezierza Łagowskiego (III.21) – część wschodnia i mezoregionie Puszczy Rzepińskiej (III.22) – część zachodnia. Pod względem hydrograficznym usytuowane są w Zlewisku Bałtyku, w dorzeczu rzeki Odry.

Grunty Nadleśnictwa Świebodzin położone są na terenie województwa lubuskiego w powiecie sulęcińskim (w gminach Sulęcin i Torzym), w powiecie świebodzińskim (w gminach Lubrza, Łagów, Skąpe, Szczaniec, Świebodzin) oraz na terenie miasta Świebodzin.

Nadleśnictwo składa się z trzech obrębów:

  • Łagów, o pow. 8 701,17 ha,
  • Ołobok, o pow. 7 544,90 ha,
  • Świebodzin, o pow. 7 748,87 ha.

Łącznie powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 23 994,94 ha, a terytorialny zasięg jego działania 56 529 ha.

Źródło: swiebodzin.zielonagora.lasy.gov.pl

Udogodnienia

0 recenzji do Nadleśnictwo Świebodzin

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 10 319 razy