Szkoła Podstawowa w Lubrzy

im. Arkadego Fiedlera

zkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Lubrzy jest częścią Zespołu Szkół Samorządowych, w skład którego wchodzi również gimnazjum. Placówka istnieje od 1945 r., a jej pierwszym dyrektorem był Stanisław Cisowski. Od 1983 r. szkoła podstawowa zajmuje budynek na os. Szkolnym (patrz: historia szkoły).

Nasza szkoła stwarza warunki do komplementarnego zdobywania wiedzy i umiejętności, uwzględniając indywidualne zainteresowania i potrzeby uczniów, a także ich możliwości psychofizyczne. Staramy się zapewnić wychowankom harmonijny i, co ważne, bezpieczny, bo prowadzony w niewielkiej, przyjaznej dziecku społeczności, rozwój. Upowszechniamy zasady tolerancji, poczucia sprawiedliwości i poszanowania godności każdego człowieka. Pracujemy nad kształtowaniem postaw patriotycznych, również w wymiarze lokalnym. Pokazujemy piękno najbliższej okolicy i budujemy chęć jej poszanowania, promując w ten sposób idee naszego patrona, A. Fiedlera.

Szkoła w Lubrzy to gwarancja dobrej opieki edukacyjnej, poszanowania indywidualności ucznia i bezpieczeństwa.

Patron

Od czerwca 2012 roku patronem naszej szkoły jest Arkady Fiedler – pisarz i podróżnik. Wybraliśmy postać nietuzinkową. Pragniemy, aby nasza szkoła odkrywała przed wychowankami ścieżki „wyprowadzające na szeroki świat”. Fiedler zaczynał go przecież poznawać od od nadwarcianskich dróżek, a potem odbył szereg fascynujących podróży do Amazonii, Kanady, Afryki czy na Madagaskar. Swoim wrażeniom z wypraw nadał formę literacką.

Źródło: sp.lubrza.pl

0 recenzji do Szkoła Podstawowa w Lubrzy

Dodaj recenzję

Miejsce wyświetlono 16 050 razy