Artykuły

Na styku zachodu i orientu – niespotykane kompozycje perfum niszowych

Na styku zachodu i orientu – niespotykane kompozycje perfum niszowych

Tam, gdzie spotyka się zachód z orientem, pojawiają się kompozycje zapachowe, o których niełatwo zapomnieć. Niespotykane kompozycje perfum niszowych zabarwionych orientalnymi nutami i zachodnimi wpływami? Poznaj wyjątkowe flakony, które nie pozwolą Ci przejść obok siebie obojętnie.

Dusita – francuskie perfumy z tajskim dziedzictwem

Czy znana Ci jest już marka Dusita? Jej założycielką jest Pissara Umavijani, czyli artystka popularna na całym świecie, która pochodzi z Tajlandii. To właśnie tam rozpoczęła się jej pasja związana z zapachami. Marka Dusita powstała w 2016 roku wraz z pojawieniem się domu perfumeryjnego o tej nazwie. Paryż to nieprzypadkowy wybór artystki – zdecydowała się właśnie na stolicę Francji przez wzgląd na zamiłowanie do francuskiej sztuki perfumiarstwa. Pasję do sztuki przekuła w tworzenie pięknych zapachów. Marka Dusita to kompozycje zapachowe, które pobudzają wyobraźnię, podobnie jak szkice dołączone do każdego flakonu. Wykonane ołówkiem oraz akwarelą podkreślają główną ideę każdych perfum.

Jednym z ciekawych przykładów tej marki jest zapach Le Sillage Blanc Dusita. Ten wyjątkowy flakon znajdziesz na stronie: https://amisell.pl/dusita/le-sillage-blanc-dusita. Le Sillage Blanc Dusita to szyprowe perfumy przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W nutach głowy odnajdziesz słodko-gorzki kwiat pomarańczy oraz neroli, a także aromatyczną esencję ylang-ylang. Nuty serca to akord skórzany, który wzbogacono o akcent artemizji oraz nuty leśnego galbanum. Bazą całej kompozycji są zielone, drzewne nuty mchu dębowego, paczula oraz rzadkie nasiona ambrette. To zapach o wyjątkowym charakterze i ponadprzeciętnej trwałości. Le Sillage Blanc Dusita jest idealną propozycją dla osób o silnej osobowości.

Mancera – na styku bliskiego Wschodu i Europy

Kolejną marką perfum niszowych, która łączy wpływy Bliskiego Wschodu oraz Europy, jest Mancera. Marka powstała w 2008 roku w Paryżu. Perfumy marki Mancera to urok Wschodu, słońca, luksusu ora pustyni z połączeniem wiedzy o perfumach rodem z Europy. Każdy flakon tej marki to drogocenne składniki najwyższej jakości, takie jak żywica, skóra czy agar. Dzięki perfumom Mancera poczujesz luksus i wyjątkowość. Perfumy Macnera stworzone zostały dla miłośników kultury arabskiej oraz kompozycji o silnym orientalnym wydźwięku. Oprócz unikatowych zapachów każdy flakon to małe dzieło sztuki wykonane ze szkła najwyższej jakości.

Do wyboru masz wiele kompozycji, które odpowiedzą na różne potrzeby. Amber & Roses Mancera to kompozycja dla niej, która łączy sycylijską cytrynę, różę, indyjski jaśmin, bursztyn, labdanum oraz białe piżmo. Roses Jasmine Mancera jest natomiast połączeniem mandarynki, gruszki, cytryny, trawy oraz róży, jaśminu, kwiatu pomarańczy, paczuli, białego piżma, cedru i mchu dębowego. The Aoud Mancera to z kolei orientalno-drzewne perfumy dla niej i dla niego, w których wyczuć można bergamotkę, goździk, cynamon, biały pieprz, geranium, różę, szafran, a w nutach bazy agar, cedr, drzewo sandałowe, skórę, białe piżmo oraz nuty drzewne. Wybierz ulubioną kompozycję i ciesz się wyjątkowym zapachem.

Alexandre.J – tradycje francuskich perfum łączone ze starożytną sztuką

Poznaj również markę Alexandre J., czyli flakony, w których tradycja francuskich perfum połączona została ze starożytną sztuką. To marka powstała z inicjatywy francuskiego projektanta. Użycie jednego z zapachów marki Alexandre J. jest sposobem, by przenieść się do krainy wonnego luksusu. Bogactwo aromatów zamknięte we flakonie to nie wszystko. Każdy z nich stanowi małe dzieło sztuki. W zapachach i buteleczkach perfum widoczne jest zamiłowanie twórcy do sztuki – obrazów, muzyki, rzeźb, a także do krajobrazów i podróży. Te wszystkie pasje sprawiają, że zapachy Alexandre J. nie pozostawiają obojętnym.

Daj się uwieść perfumom niszowym, które łączą zamiłowanie do orientu z europejską sztuką perfumeryjną. Przekonaj się, jak wiele emocji może nieść za sobą piękny zapach.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły