Artykuły

Podkładki sprężyste – budowa i zastosowanie

Podkładki sprężyste – budowa i zastosowanie

Podkładki sprężyste są wytrzymałe i świetnie podtrzymują połączenie śrubowe.

Podkładki sprężyste są zaliczane do jednych z najistotniejszych elementów w trybach różnego rodzaju maszyn. Stosując je mamy pewność, że powstałe połączenie jest pewne i nie rozłączy się na skutek np. drgań lub uderzeń, które mogą zdarzyć się podczas codziennej eksploatacji maszyny. NA rynku znajdziemy wielu producentów oferujących tego typu podkładki, a jednym z najrzetelniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów jest firma ELGO – ponad dwudziestoletni producent śrub i innych elementów złącznych.

Jak działa taka podkładka sprężysta?

Podkładki sprężyste dobrze podtrzymują połączenie śrubowe, nawet w trudnych warunkach, kiedy dochodzi do różnego rodzaju drgań. Specyficzna budowa podkładki sprężystej daje możliwość utrzymać się jej w takiej samej pozycji nawet przez długi okres czasu. Mogą być one wykonane z różnego rodzaju materiału, od stali zwykłej po stal nierdzewną. Dlatego też jeśli zależy nam na wysokiej jakości produkcie, to stawiajmy na sprawdzonych producentów, takich jak firma ELGO. Podkładka sprężysta umożliwia szybkie i bezpieczne zabezpieczenie wszystkich rodzajów połączeń, np. w maszynach przemysłowych, a nawet konstrukcjach stalowych czy samochodach.

Podkładki sprężyste zwane są też sprężynowymi. W ofercie firmy ELGO są one zgodne nie tylko z normami DIN, ale dodatkowo atestowane, co jest dodatkowym atutem. Do ich produkcja używa się jedynie sprawdzonych materiałów.

Dlaczego stosowanie odpowiednich podkładek jest takie ważne?

Przede wszystkich ich głównym zadaniem jest zapobieganie przed mimowolnym poluzowaniem się lub całkowitym odkręceniem się śrub. Podkładka, w tym także podkładka sprężysta zapewnia odpowiedni sposób mocowania, nawet w sytuacji kiedy powierzchnia jest nierówna. Zastosowanie podkładki jest też sposobem na zwiększenie powierzchni nacisku śruby w stosunku do łączonego materiału. Podkładka sprężysta spełnia jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Dzięki niej materiał jest we właściwy sposób zabezpieczony i ochroniony przed różnego rodzaju uszkodzeniami.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły