Artykuły

Odkurzacze bezprzewodowe – parametry, na jakie warto zwrócić uwagę

Odkurzacze bezprzewodowe – parametry, na jakie warto zwrócić uwagę

Małe, zwinne poręczne – odkurzacze bezprzewodowe są świetną alternatywą, jeśli masz mało miejsca na tradycyjny odkurzacz albo jeśli potrzebujesz szybko usunąć zanieczyszczenia z mniejszej powierzchni – np. błota z przedpokoju czy okruszków pod stołem. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

2 w 1 a nawet 3 w 1 – konstrukcja odkurzacza bezprzewodowego

Na rynku znajdziesz wiele modeli pionowych odkurzaczy. Taki odkurzacz może posiadać na wyposażeniu mały odkurzacz ręczny – idealny do sprzątania tapicerki w samochodzie albo resztki okruszków ze stołu. Odkurzacz bezprzewodowy innego rodzaju to  może być odkurzacz 360 stopni, z silnikiem przy rączce, ten jest idealny, jeśli zamierzasz też usuwać za jego pomocą np. pajęczyny z sufitu. Droższe wersje mogą umożliwić Ci również umycie podłogi (3w1). Ciężko Ci porównać poszczególne modele? Zajrzyj na ranking odkurzaczy bezprzewodowych, albo czytaj dalej aby poznać jakie są kolejne ważne czynniki przy wyborze odpowiedniego modelu.

Zwróć uwagę na czas odkurzania!

Główną zaletą odkurzaczy bezprzewodowych jest oczywiście brak kabla. Możesz poruszać się swobodnie po całym mieszkaniu i docierać do miejsc, gdzie nie ma gniazdka elektrycznego. Wadą jest ograniczony czas pracy, ponieważ odkurzacz bezprzewodowy jest uzależniony od wytrzymałości i pojemności akumulatora. Musisz jednak wiedzieć, że 30 minut wystarczy, by odkurzyć 160 metrów kwadratowych. Dlatego jeśli odkurzacz ma być dodatkowym sprzętem, zastępującym tradycyjny odkurzacz bądź jeśli masz małe mieszkanie – to również 30 minut w zupełności wystarczający.

Istotny jest też czas ładowania – na co dzień być może nie zwrócisz na to większej uwagi, ale podczas większych porządków, krótszy czas ładowania pozwoli Ci szybciej sięgnąć ponownie po odkurzacz, ponadto im krótszy czas ładowania, tym mniej energii zużywasz.

Akcesoria, jakie posiada Twój odkurzacz bezprzewodowy

To, w jakie akcesoria wyposażony jest Twój odkurzacz bezpośrednio wpływa na ilość zadań, jakie z nim wykonasz. Dlatego zwróć uwagę, czy np. Twój odkurzacz posiada dodatkową miniszczotkę, którą usuniesz sierść czworonoga ale również odświeżysz materac w łóżku. Przydatna może być węższa końcówka do usuwania brudów z zakamarków i miękka szczotka do radzenia sobie z kurzem.

Moc odkurzacza

Odkurzacz pionowy nigdy nie będzie miał takiej samej mocy jak standardowy odkurzacz czy robot samojezdny. Nie mniej jednak również poradzi sobie świetnie z zanieczyszczeniami w Twoim domu, zwłaszcza jeśli posiada dodatkowo regulację mocy. Możesz dopasować moc silnika do poziomu zabrudzeń, a tym samym nie eksploatować niepotrzebnie baterii podczas usuwania mniejszych zanieczyszczeń.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły