Artykuły

Okna klasyczne drewniane oraz nowoczesne ALU

Okna klasyczne drewniane oraz nowoczesne ALU

Okna i drzwi – widzimy je (i używamy) na co dzień, ale większość z nas nie musi zastanawiać się z jakiego materiału są wykonane, chyba że myślimy o wymianie okien czy o wyborze okna/drzwi do nowego projektu budowlanego. W takim przypadku jednym z pierwszych pytań, które musisz sobie zadać, jest: jakiego materiału najlepiej będzie użyć do swoich okien i drzwi?

Nowoczesne okna aluminiowe – wybór przyszłości

Aluminium zapewnia 4 kluczowe zalety w porównaniu z drewnem i PCV, które sprawiają, że jest idealnym wyborem dla pięknych okien aluminiowych:

  • Wysoka wytrzymałość
  • Doskonała wydajność cieplna
  • Niskie koszty utrzymania
  • Stylowy, nowoczesny design

Aluminium to najmocniejszy materiał używany do produkcji ram okiennych. Integralna wytrzymałość aluminium oznacza, że na materiał nie będą miały wpływu zmiany temperatury i nie będzie się kurczył, rozszerzał ani wyginał. Pozwala to na uzyskanie smuklejszych ramek i sprawia, że jest to najtrwalsza opcja. To czyni je idealnym wyborem dla obecnie modnych dużych przeszkleń.

Zarówno drewno, jak i PCV są podatne na wypaczenie w różnych warunkach pogodowych. Na przykład drewniane ramy okienne mogą się wypaczać, jeśli materiał pochłania zbyt dużo wilgoci lub jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez dłuższy czas. Kiedy drewno się wypacza, może to negatywnie wpłynąć na dopasowanie okna do ramy, powodując problemy z wydajnością cieplną i działaniem.

Na fintecnic.pl znajdziemy wiele modeli okien aluminiowych stworzonych w oparciu o najnowsze technologie. Przykładowo, 3-komorowe okno aluminiowe Decalu 110 Steel zapewnia niską przenikalność ciepła przy wysokiej izolacji akustycznej oraz profil z dwiema uszczelkami.

Okna drewniane – długoletnia tradycja ulepszona technologią

Drewniane ramy okienne są stosowane od wielu lat, znacznie przewyższając każdy inny materiał stosowany na ramy okienne. Podczas gdy koszt początkowy może być wyższy niż w przypadku okien PCV, okna drewniane mogą przetrwać nawet 60 lat, gdy są konserwowane – około dwukrotnie dłużej niż żywotność okna PCV – co czyni je długoterminową inwestycją, bardziej opłacalną w dłuższej perspektywie. W razie potrzeby można je również naprawić, ponownie przedłużając ich żywotność, podczas gdy UPVC lub metal wymagałyby wymiany.

Ponadto okna drewniane mają naturalny urok, którego nie mogą odtworzyć ich nowoczesne odpowiedniki. Szczególnie w przypadku zabytkowej nieruchomości nie ma innego sposobu na zachowanie autentyczności i charakteru budynku. Okna drewniane oferują również szereg możliwości wykończenia. Można je bejcować, aby zachować naturalne odcienie drewna lub pomalować zgodnie z własnymi preferencjami. Wartym uwagi jest model okna drewnianego Naturo 92 SLIM z Fintecnic.

Moskitiery – remedium na insekty

Chcesz cieszyć się ciepłymi, długimi, letnimi wieczorami, jednak przez otwarte okna stale napływają „nieproszeni goście”? Masz dosyć walki z owadami i ugryzień komarów? Nie musisz uciekać się do środków chemicznych, aby się ich pozbyć. Moskitiery to doskonałe rozwiązanie na ten problem! Ramy moskitier w Fintecnic stworzono z estrudowanego aluminium, dzięki czemu są odporne na zginanie,  trudne warunki atmosferyczne i upływ czasu, dzięki czemu mamy pewność, że posłużą nam przez długi czas! Co więcej, w ofercie moskitier na fintecnic.pl znajdziemy kilka różnych ich rodzajów do wyboru: moskitiery ramkowe, moskitiery drzwiowe, moskitiery rolowane czy moskitiery przesuwane. Wybierz opcję dopasowaną do swoich potrzeb – zamów okna, drzwi, moskitiery czy bramę garażową na fintecnic.pl!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły