Artykuły

Toalety przenośne na eventach plenerowych – co należy wiedzieć?

Toalety przenośne na eventach plenerowych – co należy wiedzieć?

Ważnym zadaniem stojącym po stronie organizatora koncertu, festiwalu bądź innego eventu plenerowego jest zapewnienie sanitariatów dla uczestników wydarzenia. Najprostszym, a zarazem najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu WC pod gołym niebem jest postawienie przenośnych toalet. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat mobilnych toalet.

Toalety przenośne a przepisy prawa

Obowiązki organizatora imprezy masowej nie kończą się na zaproszeniu artysty i sprzedaży biletów. Musi on spełnić szereg innych wymogów, w tym przede wszystkim zapewnić dostęp do urządzeń sanitarnych. Zagwarantowanie odpowiedniej liczby działających toalet to nie kwestia dobrej woli, ale obowiązku organizatora. Przepisy prawa wskazują bowiem jednoznacznie na konieczność zagwarantowania pomieszczeń sanitarnych dla uczestników wydarzenia. Za niedostosowanie się do wymogów grożą sankcje karne.

Odpowiednia liczba toalet

Na każdym koncercie, festiwalu, targach, jarmarku czy innym wydarzeniu na świeżym powietrzu musi znaleźć się więc sprawnie działające zaplecze sanitarne. Ważną kwestią jest zapewnienie odpowiedniej liczby kabin. Dla uczestników eventu nie ma bowiem nic gorszego niż konieczność stania w długich kolejkach przed toaletą, zamiast zabawy pod sceną czy korzystania z innych atrakcji. Dlatego organizator planujący wydarzenie musi wziąć pod uwagę wielkość i rodzaj planowanej imprezy, a następnie zamówić dostosowaną do tych wytycznych liczbę toi-toiów. Przyjmuje się, że na ok. 100 uczestników eventu powinna przypadać jedna toaleta.

Toalety przenośne – Katowice

Nikt nie wymaga od organizatora eventu plenerowego budowania WC. Wystarczy bowiem wynająć bądź zakupić toalety przenośne Katowice to jedno z polskich miast, w którym bardzo często organizowane są imprezy plenerowe. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, powstały specjalistyczne firmy świadczące usługi wynajmu mobilnych kabin.

Decydując się na współpracę z wypożyczalnią, zwróć uwagę na rodzaj oferowanych przenośnych toalet. Ważne, aby były one dostosowane do typu i wielkości organizowanego wydarzenia. Dostępne są np. kabiny z umywalkami i bez, przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz sanitariaty typu VIP, gwarantujące ponadprzeciętny poziom komfortu. Upewnij się także, że firma jest w stanie w określonym terminie dostarczyć zamówioną liczbę kabin. To szczególnie istotne w przypadku dużego eventu, w którym weźmie udział mnóstwo ludzi, a tym samym konieczne jest dostarczenie im na czas odpowiedniej liczby toalet.

Solidne i stabilne toalety przenośne

Wysokiej jakości kabiny WC powinny cechować się solidnością oraz odpornością na szeroki zakres temperatur. Dzięki temu toaleta przenośna w Katowicach będzie działała niezawodnie zarówno podczas plenerowej imprezy sylwestrowej przy ujemnych temperaturach, jak i w czasie letniego koncertu w upalny dzień. Sanitariaty muszą też być odporne na promieniowanie UV oraz różnego rodzaju substancje chemiczne. Ważna jest ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i zniszczenia, a także stabilność, dzięki czemu kabiny nie przewrócą się. Istotną kwestią jest ponadto wygląd WC. Nowoczesne kabiny muszą być komfortowe, pachnące i estetyczne wizualnie.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły