Artykuły

Panel grzewczy – zastosowanie

Panel grzewczy – zastosowanie

Popularność paneli grzewczych na podczerwień z roku na rok staje się coraz większa. Chętnie sięgają po nie zarówno inwestorzy prywatni, jak i instytucjonalni. Aby przybliżyć Ci ten temat, poniżej przedstawiamy poglądowy zakres miejsc, w których stosowane jest to rozwiązanie. Oprócz tego wyjaśniamy także, jak działa oraz co należy do jego głównych atutów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak działają panele grzewcze na podczerwień?

Zanim przejdziemy do wskazania konkretnych zastosowań czy zalet paneli grzewczych na podczerwień, poświęćmy chwilę, aby wyjaśnić ich ogólną zasadę działania. Otóż rozwiązanie to działa w analogiczny sposób jak słońce, które dostarcza nam ciepło właśnie za pośrednictwem promieniowania podczerwonego.

Wysokiej jakości panel grzewczy TERMOFOL ogrzewa daną powierzchnię czy określone obiekty poprzez generowanie fal podczerwieni. Ich główną zaletą jest fakt, iż równomiernie rozprowadzają ciepło w obrębie całego swojego zasięgu, nie wywołując efektów charakterystycznych dla grzejników konwekcyjnych, takich jak np. nieustannie zimna posadzka. Dzieje się tak dlatego, że panele grzewcze oddziałują bezpośrednio na obecne w ich otoczeniu obiekty, nie zaś na powietrze, jak ma to miejsce w konwencjonalnych przypadkach.

Biorąc pod uwagę fakt, iż panele grzewcze mogą być stosowane w ramach niemal dowolnej przestrzeni (podłoga/sufit/ściany), możliwe jest ich precyzyjne dostosowanie do potrzeb użytkowników.

Najważniejsze korzyści paneli grzewczych

System ogrzewania bazujący na panelach na podczerwień odznacza się licznymi atutami. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

– wysoki komfort użytkowników, dzięki ogrzewaniu bezpośredniemu (z pomięciem powietrza),

– bezobsługowa praca – czynność związane z obsługą paneli grzewczych ograniczają się do regulacji temperatury,

– korzystny wpływ na zdrowie alergików – brak konwekcji powietrza sprawia, że zalegające przy podłodze zanieczyszczenia nie wznoszą się wraz z nim,

– brak efektu wysuszania powietrza,

– zapobieganie namnażaniu się pleśni i grzybów,

– stymulacja układu odpornościowego,

– ekologiczność – panele grzewcze zasilane są w całości elektrycznością,

– wieloletnia niezawodność działania i brak konieczności regularnej konserwacji,

– niskie koszty eksploatacji.

Gdzie stosuje się panele grzewcze na podczerwień?

Z uwagi na opisane wcześniej zalety, panele grzewcze są powszechnie wykorzystywane w bardzo rozmaitych miejscach. Jeśli chodzi o użytkowników prywatnych, ci bardzo często sięgają po nie jako główne lub pomocnicze źródło ciepła w swoich domach i mieszkaniach. Klienci instytucjonalni natomiast montują panele w biurach, sklepach, punktach usługowych, hotelach, restauracjach, rozmaitych aulach oraz salach konferencyjnych, a także w różnych placówkach publicznych i wielu innych obiektach. Ogólnie rzecz biorąc, opisywane rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na ciepło oraz komfort przy jednoczesnej minimalizacji związanych z tymi czynnikami kosztów.

Panel grzewczy TERMOFOL – zaufaj liderowi branży

Jeśli zainteresowały Cię możliwości, których dostarcza specjalistyczny, bazujący na podczerwieni panel grzewczy, TERMOFOL jest firmą, z której ofertą warto się zapoznać. Wspomniane polskie przedsiębiorstwo wiedzie prym w dziedzinie wytwarzania technologii grzewczych wykorzystujących podczerwień nie tylko w kraju, ale również w obrębie pozostałych obszarów Europy. Produkty sygnowane logo tej marki odznaczają się przede wszystkim wieloletnią niezawodnością pracy oraz wysoką jakością wykonania. Najlepszym na to dowodem są opinie na ich temat w internecie, a także liczba spełnianych przez nie norm i certyfikatów – m.in. CE, LDV, EMC, BBJ SEP, ROHS, MERITZ. Przekonaj się osobiście o atutach, którymi odznacza się specjalistyczny panel grzewczy TERMOFOL.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły