Artykuły

Popularność dinozaurów i gadżetów z nimi związanych

Popularność dinozaurów i gadżetów z nimi związanych

Nie ulega wątpliwości, że dinozaury budzą w dzisiejszych czasach fascynację, a także postrach na myśl o ich faktycznym istnieniu w przeszłości.

Te przerażające stworzenia są bardzo ważnym elementem współczesnej kultury, co widać chociażby na przykładzie popularnych utworów. Filmy nakręcone przez Stevena Spielberga („Jurassic Park”, „The Lost World: Jurassic Park”), Joego Johnstona („Jurassic Park III”), Colina Trevorrowa („Jurrasic World”) oraz Juana Antonio Bayona („Jurassic World: Fallen Kingdom”) to z pewnością w jakimś sensie produkcje, które przyczyniły się do powstania pewnego fenomenu wokół tematyki dinozaurów. Początek dla tych serii stanowiły powieści Michaela Crichtona – „Jurassic Park” i „The Lost World”. Świat przedstawiony, w którym nie brakuje dynamicznych zwrotów akcji oraz dreszczy emocji wciągnął z pewnością niejednego czytelnika i widza filmowego, a w dzisiejszych czasach pozostaje nam tylko oddychać z ulgą, że nie mamy do czynienia z tymi groźnymi zwierzętami.

Fenomen dinozaurów – dlaczego gadżety mogą być ciekawą opcją?

Na fali popularności dinozaurów powstały różnego rodzaju gry komputerowe, a także gadżety, które swoim wyglądem, czy też tematyką nawiązują właśnie do tego obszaru kultury. Niejednokrotnie kolekcjonowanie takich przedmiotów może być wspaniałym hobby przynoszącym radość, a także pozwalającym na wyrażanie siebie. Skoro bowiem jesteśmy fanami przerażających stworzeń, być może odczuwamy potrzebę zaakcentowania tego w pewien sposób w swoim życiu. Gadżetów kolekcjonerskich powiązanych z dinozaurami nie brakuje. Mamy więc w tym zakresie naprawdę duże możliwości. Wiele osób decyduje się na zakup takich przedmiotów w prezencie dla bliskiej osoby, która przykładowo uwielbia firmy z serii „Jurassic Park” i „Jurassic World”. Z pewnością mogą znaleźć się ludzie, którzy zastanawiają się nad aspektami praktycznymi kolekcjonowania gadżetów. Repliki filmowe, figurki, czy też zabawki można jednak wykorzystać na różne sposoby. Ich podstawowym założeniem jest walor rozrywkowy, a także przemówienie do świata wyobraźni. Niemniej jednak można je wykorzystać również chociażby jako dekorację półki w swoim domu poprzez stworzenie swego rodzaju ekspozycji ze swoją kolekcją. Może to być bardzo oryginalny sposób na urozmaicenie przestrzeni mieszkalnej. Poza tym niejednokrotnie zdarza się, że nie wiemy, co mamy dać komuś w prezencie, a znając jego upodobania, możemy nieraz z łatwością sięgnąć właśnie po gadżety nawiązujące go znanych tekstów kultury. Potencjał drzemiący w takich produktach jest zatem bardzo duży. Nic dziwnego, że ostatnimi czasy takie przedmioty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wokół dinozaurów zgromadzona jest naprawdę liczna grupa fanów, a posiadanie gadżetów związanych z tą tematyką może być w jakimś sensie znakiem rozpoznawczym, po którym widać będzie, czy ktoś podziela nasz sentyment do historii, w których występują te stworzenia. Niewątpliwie w dzisiejszych czasach ludzie niejednokrotnie sięgają po różne teksty kultury po to, aby się bać – przerażające dinozaury są tutaj bardzo nośnym w eksploatacji motywem i nie można temu zaprzeczyć.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej ze sklepem internetowym: https://idealneupominki.pl/jurassic-world-jurassic-park –  oferującym gadżety Jurassic Park i Jurassic World

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły