Artykuły

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mopa parowego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mopa parowego?

Zakup mopa parowego to początek sprzątania nie tylko znacznie szybszego, ale przede wszystkim bardziej efektywnego. Modele mogą się od siebie znacząco różnić, przy czym nie każdy będzie dostosowany do wszystkich typów podłóg. Warto dowiedzieć się, na co zwrócić szczególną uwagę przed zainwestowaniem w to rozwiązanie.

Mop parowy – zalety posiadania

Zdecydowanie największym atutem mopów parowych jest ich zdolność do dezynfekcji powierzchni. W odróżnieniu od tradycyjnych, nie tylko myją podłogę, ale dzięki użyciu pary wodnej usuwają z niej bakterie i zarazki ze skutecznością do 99,9%. Co więcej, nie wymagają stosowania żadnych detergentów, dzięki czemu okazują się nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także ekologiczne – wykorzystują wyłącznie wodę. Przy okazji nie trzeba nosić za sobą ciężkiego wiadra, sprzęt ma bowiem wygodny, przymontowany i często możliwy do odczepienia zbiornik.

Budowa mopa parowego – istotne elementy

Pierwszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie mopa parowego, jest rozmiar zbiornika, do którego wlewa się wodę. Im większy, tym na dłuższy czas nieprzerwanej pracy będzie pozwalał, a więc wyczyści większą powierzchnię. Nie mniej istotnym elementem będzie możliwość regulacji strumienia pary: to od niej zależy, do jakiego rodzaju podłogi nada się mop. Szersze możliwości kontroli nad strumieniem to więcej typów powierzchni, które będzie można umyć za jego pomocą; inny w przypadku paneli, kafelek, linoleum czy marmuru.

Dodatkowe elementy – jeszcze przyjemniejsze sprzątanie

Wielozadaniowy mop parowy powinien być wyposażony w nakładkę umożliwiającą czyszczenie za jego pomocą także wykładzin i dywanów. Jest to cecha szczególnie istotna w przypadku domów, w których mieszkają zwierzęta, dzieci czy osoby zmagające się z alergią. Sprzęt taki doskonale usuwa wszelkie bakterie czy zarazki przenoszone przez domowych pupili i uchroni przed niebezpiecznymi zanieczyszczeniami najmłodszych i alergików; włókna dywanów mocno zatrzymują wszelkie groźne zanieczyszczenia.

Dodatkowym atutem będzie także możliwość złożenia drążka: dzięki temu przechowywanie mopa stanie się całkowicie bezproblemowe, zmieści się on nawet na półce. Chcąc wybrać model spełniający wszystkie te warunki, warto odwiedzić stronę https://www.leifheitsklep.pl/, sklepu ukierunkowanego na innowacyjne rozwiązania.

One response to Na co zwrócić uwagę przy zakupie mopa parowego?

  1. Niewielka pomoc bo i tak trzeba zasuwać za tym mopem, schylać się itp. więc zostaje daleko w tyle jeśli chodzi o funkcjonalność porównując z samojezdną Braavą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły