Artykuły

Rolki agresywne sklep, czyli w czym jeździć wyczynowo?

Rolki agresywne sklep, czyli w czym jeździć wyczynowo?

Jazda na rolkach
Jazda agresywna – w ten sposób opisywany jest jeden ze skatingowych stylów, który można praktykować, jeżdżąc na rolkach. Taką jazdę określa się już mianem wyczynowej, bo rzeczywiście polega na podejmowaniu wyzwań, które wyglądają bardzo imponująco, gdy zostaną wykonane poprawnie. Rolkarzy rozmiłowanych w jeździe agresywnej można spotkać dosłownie wszędzie – nie tylko w skateparkach, gdzie na skaterów czekają specjalnie przygotowane przeszkody, ale też w przestrzeni wielkiego miasta.

Krawężniki, barierki, poręcze – wszystkie elementy miejskiej infrastruktury dla oczu zapalonego skatera są jak wymarzony tor przeszkód. Jednak by z powodzeniem pokonywać takie nietypowe trasy, trzeba zaopatrzyć się we właściwą parę rolek.

Rolki agresywne sklep czyli jakie buty do jazdy agresywnej?

Producenci sprzętu sportowego, jak zawsze dają swoim nabywcom pewne spektrum wyboru: dlatego na półkach w sklepie sportowym znajdzie się wiele propozycji, reprezentujących rolki do jazdy agresywnej. Poszczególne modele różnią się między sobą:

  • wyglądem
  • kształtem szyn
  • tym, jakie kółka (i w jaki sposób) są do takich sportowych butów przymocowane.

Tak więc rolki agresywne sklep mogą mieć wiele wcieleń – a każde posiada stosowną nazwę. Model Flat najbardziej przypomina klasyczne modele butów do jazdy: tyle, że w szynie jest miejsce dla czterech dużych kółek, które pozwalają rozwinąć skaterowi sporą prędkość. Co więcej, już w tym modelu widoczna jest charakterystyczna dla rolek agresywnych przerwa między drugim a trzecim kółkiem: detal, który pozwala pokonywać poręcze i im podobne przeszkody.

Model Anti rocker wprowadza już zróżnicowaną wielkość kółek: największe są dwa skrajne, a środkowe są wyraźnie mniejsze – i to także ma związek z tym, że dzięki takiej konstrukcji rolki pozwolą wykonać bardziej skomplikowane triki i manewry. Można pokusić się o stwierdzenie, że rolkarzy agresywnych nie ogranicza nic poza ich własną inwencją – i trzeba przyznać, że sprzęt dedykowany tym skaterom rzeczywiście im to ułatwia. Podziwiając ich wyczyny, można być zaskoczonym, na jak wielką pomysłowość pozwala skating. Osoby, które rozpiera energia, chęć przekraczania utartych schematów, znajdą w sferze skatingu pole do popisu.

Czytaj więcej o rolkach na portalu skatingowym: rolki.net.pl

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły