Artykuły

Serwis maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych odgrywa bardzo ważną rolę w pracy każdej firmy budowlanej. Wiele osób może sobie nawet nie zdawać sprawy z tego, jak istotną funkcję ma taki serwis. To właśnie od serwisu maszyn zależy, w jakim czasie maszyna, która uległa awarii, wróci do pracy. Właściciele firm budowlanych doskonale zdają sobie sprawę z tego, co oznacza przestój spowodowany niesprawnym sprzętem. Najczęściej niesie to za sobą przykre konsekwencje w postaci niedotrzymania terminu oddania pracy lub dodatkowych kosztów. Żaden właściciel firmy, którego gonią terminy, nie może pozwolić sobie na nieprzewidziany przestój, jednak życie często pisze inny scenariusz i właśnie w takim momencie niezbędny jest niezawodny serwis maszyn budowlanych, który w najkrótszym możliwym czasie przywróci do sprawności wszystkie maszyny.

Naprawa i serwis koparek – mobilny serwis maszyn budowlanych

Koparki to maszyny, które dzięki swojej wszechstronności wykorzystywane są do wielu prac. Często pracują na wysokich obrotach przez cały dzień – od rozpoczęcia budowy, aż do jej zakończenia. Z tego względu spośród wszystkich maszyn budowlanych koparki psują się najczęściej. Jednocześnie są maszynami, których nie da się zastąpić żadną inną. Zepsuta koparka najczęściej oznacza zatrzymanie pracy na całej budowie, a w takim momencie liczy się każda chwila. Z tego względu, aby maksymalnie skrócić czas naprawy i jednocześnie zaoszczędzić czas klienta, wiele serwisów decyduje się na mobilną naprawę części. Wyspecjalizowany zespół dojeżdża na plac budowy i na miejscu jest w stanie przeprowadzić proste naprawy. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia rozprawienie się z problemem. Jest to spore ułatwienie dla klienta, gdyż często zdarza się, że budowa jest znacznie oddalona od najbliższego serwisu, a przecież niesprawną maszynę trzeba jakoś przetransportować. Z mobilnym serwisem maszyn nie musimy się tym martwić. Serwis koparek jest w stanie przeprowadzić na placu budowy takie naprawy, jak regulacja, demontaż lub montaż podzespołów oraz wszelkie inne prace niezbędne do usprawnienia maszyny. Jednak zdarzają się też ciężkie przypadki, a niestety poważniejszych napraw nie da się przeprowadzić na placu. W takim wypadku serwisanci muszą wymontować uszkodzone części i zabrać je ze sobą. Dokonują wtedy naprawy w warsztacie, a na miejsce postoju maszyny dostarczają już sprawne i przetestowane części. Naprawa dokonywana jest w taki sposób, aby zagwarantować trwałość elementu. Niedopuszczalne jest, aby po jakimś czasie od naprawy okazało się, że nie wszystko zostało zrobione tak, jak powinno i nadal coś wymaga poprawy. Serwis koparek każdej marki, takiej jak CAT, Volvo, Zeppelin i wiele innych, wygląda w zasadzie tak samo. Najczęstsze awarie, jakie dotykają koparki, to uszkodzenia układów, takich jak: pompy hydrauliczne, siłowniki hydrauliczne, skrzynie biegów, kolumny obrotu, mosty napędowe i wiele innych podzespołów.

Zalety regularnego serwisowania maszyn budowlanych

Serwis maszyn budowlanych najczęściej dąży do regeneracji zepsutych części. Użycie części zamiennych wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami naprawy, a tego każdy właściciel maszyny chce uniknąć. Więc przy wyborze serwisu maszyn warto kierować się tym, czy dany serwis wykonuje regenerację części. Zdarzają się jednak przypadki, gdy uszkodzonej części nie da się zregenerować. Kiedy i dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta – wielu właścicieli zapomina lub celowo pomija regularne serwisowanie maszyn. Sporo osób uważa to za zbędny wydatek i dopóki nic poważnego się nie dzieje, decydują się nie odwiedzać serwisów. Jednak warto pamiętać, że z pozoru niegroźne usterki z czasem mogą przerodzić się w poważne awarie, które unieruchomią maszynę na dłuższy czas. I najczęściej można spotkać się z awarią, której dało się uniknąć, gdyby tylko maszyna regularnie była serwisowana.

Serwis maszyn ma na celu wykrycie usterki, gdy jest ona drobna, ponieważ pozwala to na zminimalizowanie kosztów i zapobiega przerwaniu ciągłości pracy. Przegląd wiąże się z wymianą filtrów i olejów, a dzięki temu znacznie poprawia się i wydłuża czas użytkowania sprzętu. Ponadto regularna wymiana zapobiega wielu usterkom.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły