Artykuły

Sprawdź, jaką deskę do serwowania wybrać

Sprawdź, jaką deskę do serwowania wybrać

Nic tak nie uprzyjemnia rodzinnej biesiady, jak bogato zastawiony stół. Ważny jest sposób podawania potraw i przekąsek. Chcąc w interesujący sposób wyeksponować wszelkie smakołyki, warto skorzystać z akcesoriów, które sprawdzają się również jako dekoracja. Doskonały przykład stanowi deska do serwowania. Jak ją wykorzystać i jaki wariant wybrać?

Jak wykorzystać deskę do serwowania?

Deska przeznaczona do podawania żywności to akcesorium, które powinno znaleźć się w każdej dobrze wyposażonej kuchni. Jest nieodłącznym elementem syto zastawionego stołu podczas rodzinnej celebracji, ale i nie tylko. To właśnie na niej zostają wyeksponowane smakołyki. Począwszy mięs i wędlin bądź owoców, kończąc na klasycznej desce serów składającej się z wielu odmian produktów.

Nie można zapominać, że deska do serwowania staje się jednocześnie elementem dekoracyjnym zastawy stołowej. Produkowana z rozmaitych materiałów z łatwością zostaje dopasowana do aranżacji pomieszczenia. Spełnia więc nie tylko praktyczną funkcję, ale też dekoracyjną. Podobnie jak misce, patery lub tace.

Deska do serwowania – postaw na akcesorium z drewna

Piękno tkwi w prostocie. Podobnie ma się rzecz, jeśli chodzi o deskę do serwowania. W związku z powyższym, w wielu domach czy też obiektach gastronomicznych, spotkać można akcesoria wykonane z drewna. Uniwersalny design sprawia, iż pasują do każdego wnętrza. A przede wszystkim do kompozycji w stylu boho. Uwagę zwraca również szereg zalet wpływających na funkcjonalność pojedynczej deski.

Które z nich wysuwają się na pierwszy plan? Wspomnieć należy o wytrzymałości. Jej stopień zależy oczywiście od gatunku drewna wykorzystanego w produkcji. Co ważne, w przeciwieństwie m.in. do szkła, naturalny surowiec nie przyczynia się do tępienia noży. Natomiast ze względu na odporność na wysokie temperatury, deska może służyć jako podstawka pod gorące naczynia.

Jak widać, deska do serwowania wykonana z drewna to przydatny przedmiot, który powinien znaleźć w Twoim domu. Aby służyła przez długi czas, musisz pamiętać o dokładnym myciu i suszeniu. 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły