Artykuły

Trawa balkonowa

Trawa balkonowa

Balkon może być wiecznie zielony, pełen roślinności. Jest to możliwe dzięki wstawieniu doniczek z kwiatami i położeniu sztucznej trawy. Wystarczy jeszcze umiejętnie zaaranżować wolną przestrzeń za pomocą mebli wypoczynkowych i rozmaitych dekoracji, aby uzyskać pożądany efekt, miejsce sprzyjające relaksowi. Sztuczna trawa prezentuje się bardzo efektownie, jest praktyczna, łatwa w montażu i pielęgnacji.

Czy sztuczna trawa na balkon to dobry pomysł?

Sztuczna trawa na balkonie to świetna alternatywa dla kafelków podłogowych, gumolitu, desek, zwykłej wykładziny. Można liczyć na wysokie walory estetyczne, sztuczna trawa ogrodowa do złudzenia przypomina naturalną murawę. Niezwykle przyjemnie się po niej chodzi, co wynika z miękkiego i gęstego włókna. Nie trzeba będzie martwić się zimną posadzką, co docenią wszyscy użytkownicy, łącznie z domowymi pupilami. W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli syntetycznego trawnika, dzięki czemu można uzyskać efekt trawy krajobrazowej, soczyście zielonej łąki, wiosennego mchu lub wojskowej murawy.

Na bogaty i zróżnicowany asortyment można liczyć na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/. Regularnie pojawiają się kolejne warianty do wyboru, co przekłada się na rozmaite wariacje kolorystyczne. Syntetyczna trawa z rolki jest niezwykle łatwa i szybka w montażu, to samo można powiedzieć o demontażu. Nie ma problemu z tym, aby ponownie zwinąć sztuczny trawnik i zamontować go w zupełnie innym miejscu. Jest to inwestycja na długie lata, która ma szerokie zastosowanie. Syntetyczna murawa przyda się nie tylko na balkon, rewelacyjny nada się na taras, plac zabaw, pole namiotowe, kemping. Na pierwszy rzut oka trudno stwierdzić, że ma się do czynienia z syntetyczną murawą, dlatego jest świetnym wyborem do ogrodu.

Co przemawia za zamontowaniem sztucznego trawnika na balkonie?

Syntetyczna trawa ma elastyczne podłoże, do którego są przyczepione solidnie wykonane włókna z polipropylenu i polietylenu. Najczęściej zabezpiecza się je dodatkowo ochronną warstwą, zwykle jest ona lateksowa. W ten sposób otrzymuje się produkt o nieprzeciętnej wytrzymałości, odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku balkonu, do którego przedostają się opady deszczu i śniegu, zanieczyszczenia. Podłoże syntetycznej trawy przepuszcza wodę, dzięki czemu znika problem z jej gromadzeniem się na balkonie. Zostanie sprawnie odprowadzona, nie przyczyni się do niszczenia sztucznej trawy.

Jest ona również odporna na promieniowanie słoneczne, działanie wysokich temperatur. Zachowa swoje pierwotne kolory nawet w przypadku oddziaływania na nią promieniowania ultrafioletowego. Sztuczny trawnik wygląda efektownie przez cały rok, nawet po zimie, nie niszczeje pod wpływem ujemnych temperatur. Ogromną zaletą syntetycznej murawy jest to, że wymaga minimalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy co jakiś czas odkurzyć trawnik jak wykładzinę i spłukać wodą. Zaoszczędza się w ten sposób czas i pieniądze.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły