Artykuły

W oczekiwaniu na list od Świętego Mikołaja

W oczekiwaniu na list od Świętego Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia, jak i Mikołajki, to wyjątkowy czas. Podczas obchodzenia tych szczególnych dla dzieci dni istnieje zwyczaj obdarowywania ich prezentami dostarczanymi przez popularnego jegomościa.

Święty Mikołaj to fikcyjna postać, uwiarygadniana w świadomości dzieci przez rodziców. W niektórych domach 6 grudnia, a w innych w wigilię, dzieci czekają z utęsknieniem na przybycie Mikołaja.

Warto pielęgnować kult Świętego Mikołaja, ponieważ nie ma nic piękniejszego niż radość na twarzach maluchów, przekonanych, iż otrzymują podarunki od tego legendarnego staruszka.

List od świętego Mikołaja

Dzieci od najmłodszych lat wysyłają do Świętego Mikołaja listy z życzeniami oraz z prośbami o prezenty. Ażeby uwiarygodnić jego istnienie, warto pokusić się o nadanie listu zwrotnego. Życzenia mikołajkowe dla dzieci w pisemnej formie od tej legendarnej postaci na pewno będą czymś niezwykłym dla najmłodszych członków rodziny.

Błysk w oku dziecka, rumieńce na policzkach oraz pełny uśmiech mówią same za siebie. Nie ma oczywiście przeszkód, aby życzenia dla pociech wykonać we własnym zakresie, jednak istnieje też możliwość skorzystania w tym zakresie z usług profesjonalnej firmy.

Firma Elfi posiada w swej ofercie życzenia mikołajkowe dla dzieci. Nie są to jednak zwykłe, niczym niewyróżniające się pisma. Możliwa jest bardzo szczegółowa personalizacja listu.

Dostępne są rzecz jasna dopasowane życzenia mikołajkowe dla dziewczyny, jak i dla chłopca. Jeżeli jednak żadne z nich nie będą odpowiednie, można je dowolnie edytować.

Poza tym w liście umieszczona jest ręcznie odciskana pieczęć, a treść przyozdobiona ręcznie malowanymi dodatkami tworzy barwną całość. Na końcu widnieje oczywiście podpis Świętego Mikołaja.

Na tym jednak nie koniec, list bowiem można uzupełnić pocztówką, dyplomem lub naklejką i zamówić go w specjalnej, czerwonej kopercie. Firma Elfi dokłada wszelkich starań, aby dzieci w pełni poczuły świąteczną magię.

Świąteczna radość

Wysyłanie listów do Mikołaja oraz dostarczanie prezentów dzieciom to  tradycja trwająca od wieków. Często praktykowanym zwyczajem jest też przebieranie się w strój Świętego Mikołaja, co jeszcze bardziej utwierdza pociechy w przekonaniu, że postać ta istnieje naprawdę.

Osobiście przekazane prezenty oraz życzenia mikołajkowe dla dziewczyny i chłopca są bowiem dla nich namacalnym dowodem na istnienie białobrodego staruszka w czerwonym stroju.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas radości dla wszystkich ludzi, ale warto dołożyć starań, aby to właśnie najmłodsi uczestnicy czerpali z tych dni najwięcej zadowolenia. Listy z życzeniami będą dla maluchów doskonałą pamiątką po wizycie Świętego Mikołaja.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły