Wakacje 2018

Wakacje to okres, w którym wszyscy chcą chociaż przez chwilę oderwać się od codziennych obowiązków i nieco odpocząć.

Masz ochotę przeżyć niezapomniane wakacje za granicą? Zawsze marzyłeś by przyjrzeć się Bułgarii, Turcji, zwiedzić Chorwację czy piękne greckie wyspy. Chcesz wyjechać szybko, tanio, w cudowne miejsce i przeżyć przygodę życia? Nasza propozycja na udane wakacje to:

1. Chorwacja

Powierzchnia Chorwacji wynosi 56 594 km2 z 31 479 km2 wód terytorialnych, na których można żeglować, pływać i nurkować.

Chorwacja zajmuje największą część wschodniego wybrzeża Adriatyku, części basenu Morza Śródziemnego, która najdalej wrzyna bsię w głąb lądu europejskiego. Wąski pas górski Dinara oddziela jej pas śródziemnomorski od środkowoeuropejskiej części kontynentalnej, która rozciąga się od wschodnich zboczy Alp na północnym zachodzie do Dunaju na wschodzie, obejmując południową część urodzajnej Niziny Panońskiej.

A jeżeli piękno tych miejsc nie jest wystarczające, odkryjemy coś: woda z kranu jest pitna w całej Chorwacji.

Więcej informacji

2. Sardynia

Sardynia – zagubiona na morzu pomiędzy Europą a Afryką – słynie ze swojego niesamowitego wybrzeża.

Costa Smeralda, z czystą szmaragdową wodą, złotym piaskiem oraz fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, jest ulubionym miejscem wypoczynku turystów i miejscowych. W głębi wyspy, pośród gór Gennargentu, czekają urokliwe osady, gdzie obyczaje i sposób życia pozostały takie jak przed wiekami.

 • Blisko 1900 km wybrzeża, na którym odkryjemy unikalne plaże.
 • Wizytówką wyspy jest Costa Smeralda czyli Szmaragdowe Wybrzeże, któremu już dwukrotnie przyznano turystycznego Oskara – tytuł najpiękniejszego regionu w ramach World Travel Awards

3. Bułgaria

Bułgarskie wybrzeże Morza Czarnego to przede wszystkim szybko rozwijające się, nowoczesne kurorty, takie jak Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Nie brakuje tu ekskluzywnych hoteli, eleganckich restauracji i różnorodnych miejsc rozrywek.

Przepiękne piaszczyste plaże, ciepłe i czyste wody Morza Czarnego. Riwiera Bułgarska to gościnna kraina z malowniczą architekturą nadmorskich miasteczek, średniowiecznymi zabytkami, smaczną kuchnią i sympatycznym usposobieniem mieszkańców.

 • Bułgaria – idealna na rodzinne wakacje
 • Długie, piaszczyste plaże
 • Gwarantowna pogoda od czerwca do września
 • Samolotem lub samochodem – jak wolisz?

Więcej informacji

4. Grecja

Białe domki na tle turkusowego morza, urokliwe porty, kręte uliczki… leniwy poranek w kafenionie i wieczorna uczta w tawernie. Winnice, gaje oliwne i ogrody cytrusowe.

W skład Grecji wchodzi 2500 wysp, a jej najwyższym szczytem jest wznoszący się na wysokość 2917 metrów n.p.m. Olimp. Najpiękniejsze greckie wyspy: Kręta, Rodos, Kos, Korfu oraz Zakynthos. Każda z nich inna, każda niesamowita!

 • Niewątpliwą atrakcją Grecji jest jej wspaniała kuchnia, która pachnie ziołami, doskonałą oliwą i przepysznym serem.
 • Grecja to istny raj dla tych osób, które kochają nurkowanie.
 • To zabytki związane z historią i kultem bóstw greckich.

Więcej informacji

5. Sycylia

Sycylia – największa spośród wysp Morza Śródziemnego kryje wiele inspirujących miejsc.

Od wieków fascynuje pięknem krajobrazu, bogactwem zabytków i wszechobecnym „dolce vita”. Południe wyspy – wciąż nieodkryte – słynie z przepięknych piaszczystych plaż, ciepłego i krystalicznie czystego morza, przyjemnych nadmorskich kurortów oraz zabytkowych miast i miasteczek. Okolice Taorminy – to piaszczyste plaże, urokliwe zatoki, wulkaniczne góry i lazurowe morze oraz niezliczone zabytki historii. Goethe napisał o Taorminie „To największe dzieło sztuki i natury”.

 • Przepiękne, ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże na południu Sycylii, ciepłe turkusowe morze z łagodnym wejściem do wody
 • Urokliwe nadmorskie kurorty na południu: Scoglitti, Marina di Ragusa, Camarina, Licata, Pozzallo

Więcej informacji

6. Turcja

Tylko tu w tak doskonałym stanie zachowały się ślady największych cywilizacji świata: greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej. Tu Europa łączy się z Orientem. Turcja to świat przeniknięty słońcem, morzem i mądrością.

 • Turecka gościnność – spotykamy ją wszędzie: na ulicy, w hotelu, w sklepie.Plaże – ciągnące się kilometrami wzdłuż wybrzeża coraz częściej są oznaczane Błękitną Flagą – symbolem czystości.

Więcej informacji

One response to Wakacje 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły