Artykuły

Czy opłaca się sprzedać samochód w skupie aut?

Czy opłaca się sprzedać samochód w skupie aut?

Na rynku motoryzacyjnym coraz częściej mówi się o sprzedaży aut do skupu. Jest to rozwiązanie nowe i jeszcze mało znane. W przyszłości na pewno będzie pierwszym wyborem, jeśli chodzi o pozbycie się niechcianego już samochodu. Na czym polega ta forma sprzedaży i czy w ogóle się opłaca?

Jak wygląda przebieg transakcji?

Pierwszym etapem jest dokładne przeanalizowanie ofert skupów aut w najbliższej okolicy, aby dowiedzieć się z usług którego skupu najbardziej opłaca się skorzystać. Po znalezieniu interesującej nas oferty należy zadzwonić do skupu lub wypełnić formularz, który znajdziemy w widocznym miejscu na stronie internetowej. Podczas pierwszej rozmowy należy przedstawić swoją ofertę, czyli podać podstawowe dane odnośnie swojego samochodu. Kolejnym krokiem jest już ustalenie spotkania, na którym zostanie dokonana szczegółowa wycena samochodu. Po jej wykonaniu, jeśli obie strony dochodzą do porozumienia zostaje podpisana umowa. Oczywiście, nie trzeba decydować się na sprzedaż od razu, można dać sobie na to kilka dni. Podpisanie umowy o sprzedaży jest ostatnim krokiem, po którym właścicielem samochodu staje się skup samochodów, a sprzedawca może już rozpocząć poszukiwania nowego auta.

Gotówka do ręki

Niewątpliwie największą zaletą sprzedaży auta do skupu jest fakt otrzymania gotówki do ręki natychmiast w momencie dokonania transakcji. Jest to kwota wyceniona wcześniej przez firmę i zaakceptowana przez sprzedającego. To bezpieczna i pewna forma sprzedaży. Korzystanie ze skupu daje pewność, że wszystkie prawne obowiązki zostaną dotrzymane. 

Oszczędność czasu i wygoda

Właściciele skupów kładą nacisk na wygodę i oszczędność czasu swoich klientów. Dlatego nie jest konieczne przyjeżdżanie do siedziby firmy, ponieważ jej przedstawiciele zjawiają się u klienta już w ciągu kilku godzin od pierwszego kontaktu. Przyjeżdżają oni z gotowym kompletem dokumentów i w ciągu kilkudziesięciu minut, bo tyle co najwyżej trwa spotkanie, są gotowi, aby zawrzeć umowę o sprzedaży auta.

Ile można zarobić w skupie aut?

Wiele osób często zastanawia się, ile zarobią na sprzedaży samochodu w skupie. Wartość auta ustalana jest od jego aktualnej ceny rynkowej i stanu technicznego. Skup oferuje stawkę na poziomie 60-80% wartości pojazdu. Uwarunkowane jest to tym, że skupowany samochód nie ma możliwości zwrotu i żadnej gwarancji. Jeśli pojawią się dodatkowe koszty związane z wadami auta to pokrywa je skup. Wycena jest ściśle dopasowana do aktualnego stanu samochodu, aby zaoferować klientom maksymalnie wysoką i uczciwą stawkę.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły