Artykuły

Opakowania ecommerce – poznaj ich rodzaje i wybierz te najlepsze

Opakowania ecommerce – poznaj ich rodzaje i wybierz te najlepsze

W obecnych czasach zakupy online cieszą się dużą popularnością. Są szybkie, bezproblemowe, a niekiedy nawet sporo tańsze niż ich tradycyjna, stacjonarna forma. Jeżeli myślisz o założeniu własnego sklepu internetowego – jest to na pewno dobry pomysł. Przed Tobą sporo ważnych wyborów i decyzji, a jedną z nich jest dobór właściwych opakowań ecommerce. Jakie są ich rodzaje? Który z nich sprawdzi się w Twoim przypadku? Przeczytaj nasz artykuł i znajdź odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Pudełka klapowe

Ten rodzaj pudełek jest najczęściej spotykany. Posiada cztery ściany boczne, które są ze sobą połączone. Górne i dolne ścianki składają się z czterech mniejszych części. W celu zamknięcia pudełka należy je nałożyć na siebie, a potem skleić za pomocą taśmy klejącej. Pudełka klapowe sprawdzają się głównie do pakowania większych towarów – górny otwór daje przestrzeń do wygodnego włożenia zawartości do środka. Kolejną zaletą tych opakowań ecommerce jest stosunkowo niska cena, która przekłada się na niskie koszty wysyłki.

Wykrojnikowe opakowania ecommerce

Ten rodzaj opakowań ecommerce powstaje z jednego arkusza tektury falistej. Charakteryzują się górną otwieraną klapą lub wiekiem, co wpływa na ich estetyczny, stylowy wygląd. Dużym plusem jest łatwe otwieranie i zamykanie bez użycia taśmy klejącej. To sprawia, że pudełka mogą być wielokrotnie wykorzystane – przydają się nawet do przechowywania. Opakowania wykrojnikowe występują w wielu różnych rozmiarach, przez co bez trudu dobierzesz je do wielkości sprzedawanych produktów.

Opakowania z paskiem klejącym

Jakie jeszcze opakowania ecommerce cieszą się dużym zainteresowaniem? Kolejnym rodzajem są pudełka z paskiem klejącym. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od pudełek wykrojnikowych. Je także bez trudu złożysz, a specjalny pasek umieszczony na górnej części kartonu pozwoli na łatwe zamknięcie. Wysokiej jakości materiały użyte do ich produkcji zapewniają odpowiednią amortyzację i chronią produkty przed wstrząsami czy zagnieceniami.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły