Artykuły

Materiały wykończeniowe decydują o atmosferze każdego wnętrza

Materiały wykończeniowe decydują o atmosferze każdego wnętrza

W ofercie sprzedażowej jest dzisiaj tak duży wybór, dotyczący mieszkań i ich wystroju, że może od tego rozboleć głowa. Materiały wykończeniowe stanowią jednak o tym, jak prezentują się poszczególne pomieszczenia i to one decydują o tym, jak je odbieramy. Mają wpływ na atmosferę, dużo mówią o guście domowników, odpowiadają za to, jak się czujemy, przebywając w nich na co dzień. Czy są miejscem, gdzie odpoczywamy na przykład po dniu pracy, czy nas rozpraszają, czy mają neutralny charakter. Możemy o tym decydować i mieć wpływ niemal na każdy szczegół. Są to oczywiście wybory, które związane są z naszymi możliwościami finansowymi. Niemniej – nawet jeżeli są one skromne, można tak zaplanować każdy wystrój, aby dbały o nasz komfort i wygodę.

Materiały wykończeniowe – tradycyjne i nie tylko

Materiały wykończeniowe w tym artykule dotyczyć będą jedynie podstawowych rozwiązań. Nie starczy tutaj miejsca, by opisać każdy możliwy wariant, zastanawiając się na przykład nad doborem mebli, oświetlenia, wystroju okien itp. Będą nas interesować bardziej ogólne i powszechne rozwiązania. Jednym słowem zajmiemy się tłem każdego wnętrza, a nie jego wypełnieniem. Dlaczego? Dlatego, że od tego wszystko się zaczyna. Od podstawowych wyborów, którym podporządkowane są późniejsze decyzje. Warto przecież wiedzieć, czy chcemy przygotowane ściany pomalować, czy zdecydujemy się na tapety, czy może podkreślimy surowość pomieszczenia, odkrywając i eksponując to, co się pod nimi ukrywa – na przykład cegły.

Materiały wykończeniowe bez sztampy

Niemniej materiały wykończeniowe, to nie tylko te popularne rozwiązania. Takie, które przychodzą nam do głowy w pierwszej kolejności, do których jesteśmy przyzwyczajeni, na których – w pewnym sensie – wyrośliśmy. Można przecież zamiast tradycyjnej farby, czy tapety, zdecydować się na odważniejsze decyzje. Wystarczy przejrzeć rozwiązania w sieci lub porozmawiać z osobami, zajmującymi się wykończeniami wnętrz, żeby zdać sobie sprawę, że nie jesteśmy zdani jedynie na tradycyjne możliwości. Na pewno należą do nich wszystkie te, które pozwalają oddalić od naszych mieszkań sztampę. Jeżeli oczywiście mamy na to ochotę. Rutyna, czy ustalona konwencja nie jest niczym złym, jeżeli tylko odpowiada naszej wrażliwości.

Przemyśleć swoje wybory

Dużo zależy też od pomieszczenia. Osoby, które nie po raz pierwszy remontują swoje mieszkania, doskonale już wiedzą, które miejsca są bardziej narażone na zabrudzenia. Zatem orientują się, że nie wszędzie farba na ścianie spełni swoje zadanie. I właśnie wtedy jest czas, aby przemyśleć swoje wybory i poszukać czegoś, co w praktyce będzie się lepiej prezentować. Jeżeli dobrze poszukamy, znajdziemy wiele rozwiązań, które mogą nas nawet zaskoczyć swoją bezpretensjonalnością.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły